Updated date:

A Story of Myself

My Life

a-story-of-myself

My Story: The Picture of my early life (Part 1)

I was born on the third day in the month of April, on the year of the snake,1965. I'm the fourth child in the family of 7 children that consist of 4 male and 3 female. I don't remember much during the early years of my infant life as I never heard nor asked about it from my parents, and I also doesn't have prove of it because there doesn't any pieces of prove that I will be proud of, as a history of my infancy life.

The first and foremost important picture of my early chilhood that still exist till now in my sub-concious mind is how one day my father brought me along to the paddy field on his broad and strong shoulder, as I'm a young king. The second picture of my early childhood history, that somehow still influences me, sometime, that happen during one of the many festival that we have to celebrate according to our custom, is how I fell sick, and was given a special care by the many guest that came to our house for the celebration that my parents held. On this special occasion, I was freely roaming around sitting on a big laddel made of woods, as I was ridding a motocycle, with a sound of an engine running, yet I don't know nor have seen any motocycle yet.

The few picture that still live quite strong in my mind till now is a celebration that every male when they have reach their puberty age, and as a custom in our culture till today, that they have to undergo for a circumcision. As for myself, I went through my circumcision in a modern way, done by a Christian evenglist, a priest from Scotland, by the name of Canon Eric Scott, a domination of Anglican. The celebration for circumcision starts early in the morning, where a boy have to soak himself in the cold river for about one hour, as early as 4.00 am in the morning. After that, the boy have to be brought home by carrying him on the back of an adult, because it is stated that the boy should not work on the ground before the circumcision starts. Reason, I also don't know.

The circumcision is done outside the the house, at the berandah or we call " pantey ", a big open space built in front of the kitchen, usually used as a place to dry paddy or other things. The boy have to be seated on the banana trunk, and the circumcision is done by the specialist, who have the know how. After the circumcision is done, the boy have to lie down wearing a sarong, and the sarong is tied to a ceiling with a string, taking a shape of a mosquito net right in the middle of the sitting room. For about seven days, the boy have to undergo a rigid food intake regulation after circumcision.

During this seven days period, there will be a lot of guest coming to congratulate the boy. After the seven days period is over, then the parents of the boy will have to celebrate for the boy, as from that time onwards, the boy is seen as matured person, although his age is still 12 or 13 years old. For the celebration, a big pig and dozen of chicken have to be kill, depend on the capabilities of the family concern, usually to feed the many guest that have been invited for the celebration.

To me, I didn't have the chance to feel this experience because my circumcision is done in a modern ways, where after circumcision we are able to roam freely without any taboo's or strict food regulation. My two older brother is luckier because that have the experience of it.

My Story: Learning Process of my early childhood.(Part 2)

In the month of January, 1973, it is the year when I began to have a deep memories that I can still clearly remember until now. It is the year when I started my schooling days at a small primary school which was built and started by the christian evangelical since 1800 something. The school name is " Holy Name Primary School ", which still exist until today. This school consist of 4 rooms. 3 rooms for classroom, and another room for the teachers. During my time at the primary school, the intake is alternately, once in two years.

I started my formal learning not in my mother tongue language, nor in our national language, but purely in English. I started to pronounce alphabeth, words and numbers in English. In primary school, I some how create a bit of history, that is since primary one until primary six, I behold to the number One when ever we have our school exam. The sad thing is, as far as I remember, my parents never seem to have acknowledge my good achivement. As to me, this achivement also mean nothing more than just a routine in school, that mean I don't care and bother much to it. Asked me now , I don't have an answer to it.

It's a hard time during my primary school days. Everday I have to walks about two miles to school, on a gravel road, as early as 6.00 am in the morning, and return home around two or three in the afternoon. The funny things is, I never have my lunch box to school, although in the morning I'll only have a cup of coffee. Shoes, I never dream of it, because my parents can only afford a simple rubber slippers, and when the slippers torn apart, that mean I have to be bare footed to school. Belt, nice to have one, but the reality I never have. The only belt that I know to tighten my school shorts is a plastic string. School beg, unfortunately I don't have the knowledge about it too. I always put my school books in a plastic beg, tug inside at the backside of my school white shirt and tied the end parts of my school shirt tightly, off I go.

That the reality of my primary school life. I don't regret it, because I now know that I am always grateful for what I have and I treasured it most. I learned a lot from this simple way of acquiring a formal education. I will never blamed my parents for what I have experience, because I know that the best they can give me. I am grateful to them because they are the one to give me the chance to live in this beautiful world. creation of the Almighty God.

Comments

Mehmet kuşcu on September 24, 2020:

Yeni bir ülkeye taşındık sonra bababmla büyük bir dükkana kitik ve ben babamı kaybetim ve biri elimi titu kötürdü elimi ayamı baladı elimi baladı ve babamı aradı ve 10000000tl istedi babamba birsat abamla konuştu ve polisler onun yerini buldular ve babam beni buldu

Zeynep ecrin on September 24, 2020:

Herkese merhaba ben Zeynep Ecrin hayatım bir arkadaşım yüzünden maffoldu bir arkadaşımın evindeydik arkadaşım birden bire lütfen korku filmi izleyelim dedi benim korku filmlerinden çok korktuğunu biliyordu önce hayır yanıtını verdim sonra çok yalvardığı için tamam demek zorunda kaldım film paylançoyla ilgiliydi çok korkmuştum sonra yatmaya karar verdik o gece hiç uyuyamadım ertesi sabah çok yorgundum uyuyamadığım için sonra arkadaşım evine gitmek istedi ve gitti evde tek kalmak beni ayrı bir korkutuyordu öğlene doğru arkadaşım aradı ve bize gelsene dedi önce neden dedim sonra tamam dedim ve arabama binip gittim kapıyı hizmetçileri açtı ve içeri girdim önce arkadaşıma seslendim ses seda yok sonra yukarı odasına doğru yöneldim kapıyı bir açtım açmaz olaydım açar açmaz içerde 3 tane Paylanço gördüm çok korktum ve birden koşmaya başladım hemde koskocaman bir çığlık atarak sonra durduğumda birden kalbimde bir acı hissettim sonra ani bir acıyla yere yığıldım sonrasını hatırlamıyorum ilk gözümü açtığımda hastanedeyim annemden onları dinledim ben kalp krizi geçirmiş in ama tam vaktinde yetiştirildiği için önemli birşey yokmuş sonra birden içeri arkadaşlarım girdi ve hepsi birlikte Aynan'da özür dilerim dedi o an anlamıştım ki o gördüğün 3 palyaço onlardı onların bunu bilip de yapmasınamı yanıyım yoksa hayat tehlikesi yaşadığımamı onlara aynen şunu dedim çıkın buradan bir daha da gelmeyin siz benim yerimde olsanız ne derdiniz kim bu yaşadıklarım aklıma gelince çok üzülüyorum neyse ki artık daha iyiyim ve gerçek arkadaşlarım var

Hayatım çok karışık veya iyi on August 29, 2020:

Merhaba arkasaşlar ben ceylin 9 yaşındayım hayatım çok karışık hemen başlıyim annem beni doğrucağa gün babam üvey annem yani hemşireye aşık olmuş hemşirede babama aşık olmuş ve konuşmuşlar babam dayanamayıp anneme söylemiş annem biraz üzülmüş ve tamam evdeki boş odada o kalır demiş olanlar olmuş sonra ben 1 yaşıma geldiğimde annem üvey annemi kenarıya çekmiş ve sen çok iyi birisin deyip gitmiş üvey annem anlayamamış şaşırmı birazda sevinmiş sonra üvey annemin benden 3 yaş büyük bir kızı vardı ben 5 yaşındayken başta konuşmasakta gittikçe birbirimize birsürü sır vermiştik bile sonra olay asıl burada başlıyor ablam yani üvey annemin kızı bize tatlı almak için ttaa çarşıya gitmişler babamla birlikte dönerkn bir kaza geçirmişlerdi ve babam uyanıkmış bizi arayıp olan biteni anlattı ama ablam baygındı kolundan kanlar akıyormuş hemen gidip hastanye götürdük doktorlar şu an uyanmadı deyip oradan uzaklaşdılar sonra üvey annem annemi kenara çekip tatlıyı sen istedin ondan kızım şu an burda demiş annem de karşılık vermiş ama senin kızın benim kocamla gitmek istedi demiş üvey annem kaşlarını çatmış ve gıcık deyip bizim yanımıza geldi bu arada ben gizlice dinliyordum ve doktorlar uyandı deyince hemen yanına gittik ve ordan eve geldik ablamla ikimiz gizlice annelerimizin odada kavgalarını dinledik içerden pat küt pat güm bum çat diye sesler geliyordu sonra sesler gitti onun yerine üvey annem ben kendi kızlarımı alıp gidicem deyince annem herhalde kızımı diyecektin demiş üvey annem yooo melisa ile ceylin i alıp gidicem deyince annem karşılığı eksik etmemiş ceylin benim kızım onu alamassın deyince üvey annem ha gör bakalım kapıyı açarken biz sessizce ablamla salona koştuk babam o sıra işdeydi üvey annem ve annem geldi üvey annem ablamla benim eşyalarımı diyer eve taşımış bile ama odadaki herşey duruyordu tek kıyafetleri toplamış tam kolumuzdan tutup götürüyordu annem de yan odada kızım gitti diye alıyordu birazda sinirliydi üvey annem kapıya geldip çıkacağında babam işden erken gelmişdi ve olan biteni annemler anlatmak zorunda kaldı babam barışın deyince birbirlerine bakıp sarılarak alıyorlardı üvey annemin aklına ben 1 yaşımdayken annemin sen çok iyisin sözünü hatırlamış ve gelin hepmiz benim yeni aldığım eve gidelim ora 3 katlı zenginlerin evi gibi herşeyi yeni ve eşyalarını dün aldım deyince tüm aile mutluluktan havaya uçtuk çünkü 5 odalı evden 3 katlı kocaman eve geçicektik taşındık ve annem üvey annem ablam babam çokkk mutluyduk asla kimse kimseyle küsmedi ve her pazar evdeki kocaman odada film günüydü evde çok mutluyduk ve bu yaşıma geldim hikayem bukadar sizin böyle olaylar başınıza geldiyse açıklama kısmındaki imail adresine yazabilirsiniz görüşürüzzzzz❤❤

hiranur on August 18, 2020:

u mal

Burcu on August 17, 2020:

Merhaba ben burcu ve çok tehlikeli bir olay yaşadım birgün annemle evdeydik ve yerler sarsılmaya başladı çok panik olmuştum ve birden aşağıdan bir merdiven uzandığını gördüm gördüğün itfayeydi hemen aşşağı indim fakat annem bana yetişemedi ve depremden dolayı öldü neyseki babam o zaman evde değildi işte olduğu için gelemedi fakat deprem olduğunu duyar duymaz koşa koşa eve geldi sonra ise kurtulan babam ve ben olmuştu annem ölünce ise çok ağladım ve yeni bir ev aldık fakat o günden beri annemi hep anıyorum (tüm hikaye şakaydı )

Yasemin Ezel Alay on August 16, 2020:

Merhaba ben yasemin size boğazımda kalan bir yemek yüzünden neler çektiğimi anlatıcam, çocukluğumdan beri haber izleyen biriydim ölüm haberleri veya şiddet içeren haberleri izler piskolojimi bozardım evet biliyorum çok saçma ama bu yinede birsüre aklımı toparlamamda yardımcı olurdu, birgün yine haber izlerken boğulma haberi diye bir haber çıktı karşıma açıp izledim ve izledikten sonra çok korkmuştum yemek yerken gülenler, iyi çiğiniyemeyip yutanlar o kadar kötü bir durumki.

Bu haberi izledikten sonra başıma böyle bir olay gelmesin diye dua edip duruyordum taki o güne kadar. Bir cumartesi sabah annem, babam ve abim masaya oturduk. Abim ve babam insanları güldürmeyi çok sever sofrada bile annemle beni güldürmeye çalışırlar işte ben o sırada ağızımda haşlanmış yumurta yiyordum, bu arada ben herşeye gülen bir insanım mesela özellikle ben mutluyken ismimi söyleseniz bile gülmeye başlarım, sonra babam güleceğim bişi dedi ve bende tam yumurtayı yutçakken kıkırdamaya başladım ve yumurta direk boğazıma kaçtı heemn nefesim kesildi ve öksürmeye başladım yüzüm bembeyaz olmaya başlamıştı ve ailem beni öyle görünce telaşa kapıldı stresten sesleri çok net duyuyordum annem *murat koş arabayı getir* diyordu babam ise *yasemin iyimisin* diyordu sonra abim beni arkamdan tuttu ve bana Heimlich denen bir taktik uyguladı Heimlich boğazında yemek yada nesne kalan insanlara yapılan taktiğe deniyor, abim beni tuttuğu gibi bana heimlich uyguladı ilk önce öksürdüm ve bana yine aynı taktiği yine uyguladı ve öksürerek balkona çıktım ve kustum sonunda rahatça nefen alabiliyordum ve ağlamaya başladım o kadar korkmuştum ki.

İşte o olaydan sonra iştahım kesildi, sofraya oturduğumuz zaman ben yemeğime bakar sonra ya boğazımda kalırsa diye yemezdim aylarca doğru düzgün yemek yemedim abim *korkma ben yanındayken bişey olmaz desede korkmaya devam ettim yemek yerken diyelim içiceğim bitti ozaman kesinlikkle yemeyi bırakırdım, babam o olaydan sonra sofrada bizi güldürmeyi bıraktı ama abim azda olsa devam etti

Bir akşam yemek yerken abim yine komiklikler yapıyodu önceden dediğim gibi bende çok kolay gülen biri olduğumdan sofrada kendimi tutamayım YETER diye bağırdım ve abime dedimki *yeter sofrada komiklikler yapmayı kes senin yüzünden yemek yemeye korkuyorum dedim* abim durdu ve bana *korkmana gerek yok ki ben varım* dedi ve bende ya bu sefer beni kurtaramazsan ya boğazımda peynir gibi yspışkan bişi kalsa dedim ve sonra özür dileyip *seni korkutmak istemedim dedi* ardan 1-2 sene geçti ama ben o olayı hals aklından çıkartamadım

Peki şimdi doğru düzgün yemek yiyebiliyomuyum evet aslında artık o kadarda çok korkmuyorum ve umarım birdaha asla başıma böyle bir olay gelmez :)

Eren on August 15, 2020:

merhaba ben eren sabah öğle her öğünümü çikolata yiyerek geçiriyorum nekadar diyet yapmayı denesemde yapamıyorum mesela diyet yaptığımda midem bulanıyo çikolata benim için bir dünya ödülü diyebilirim sonra midem bulansa bile diyet yapmayı denedim ve sonanda diyet yapmayı düzene soktum sonra diyetten sıkılıp yeniden çikolataya geçtim sabah uyandığımda yüzümde sivilce gibi şeyler çıktı ne kadar çikolata yersem okadar çoğalıyordu ben çikolata alerjisi olduğunu farketmedim doktora gittik sonra doktora geldiğimizde doktor bana çikolata alerjisi olduğunu söyledi tabi bu duruma ailemde bende çok üzüldük sonra ailem bana çikolata yememi yasakladı ailem diyete devam et diyince bu sefer diyete fazla taktım sonra ailem çikolatayı arada sırada yememi söyledi bende bu kurala uymak zorunda kaldım.

Yücel yüce on August 14, 2020:

Merhaba benim ismim Alya ben daha 2 yaşındayken korkunç bir kaza geçirmişim annem dedi annem hiç hatırlamıyormuş sadece kaza geçirdiğimi hatırlıyormuş neyse ben daha iki yaşındayken korkun bir kaza geçirmişim ve bu kaza sonucu bademciğimi almak zorunda kalmışlar ve o olaydan sonra uyurken, yorulunca,nefes alırken hep hırlıyormuşum aradan yıllar ve aylar geçti şuan 8 yaşındayım hala hırlıyorum ama eskisi gibi çok sesli değil ama hala hırlıyorum

Ve unutmadan yorulunca hep göğsüm baya acıyor yürüyemez hale geliyorum biraz bekleyince geçiyor hikayem bu kadar inşallah benim yaşadığımı gelecekte Doğan bebekler benim gibi olayları yaşamak amin

Lkjj on August 14, 2020:

Şpjh

mahmut on August 12, 2020:

bana para veer

bilgehan çakır on August 11, 2020:

merhaba ben bilgehan 14 yaşındayım liseye daha yeni geçtim ve hayatım çok mutsuz ve hecansız geçiyordu ve birde ablam var tabi ablam 17 yaşında hayatımın mutsuz ve hecansız olmasının sebebi kısaca ablam ailem herzaman bana kızar döver haketmediğim laflar atar bunların sebebi ablam evde herzaman biyerler kırılır ve bundan suçlu bulunurum ve annem le babam herzaman ablamı savunur kısacası herşeyi yapar ve ailem kızmazdı herzaman bana el kalkar daha yeni gelişim çağında olduğum için vicudum gelişmez diyede korkuyorum ablama ailem hiç kızmazda ve bana hiç eşit davranmazlar mesela ablama günlük 30 40 civarı para verirler ben istesemde vermezler kızarlar ve kendine aid kocaman bir gardrop bile var azına kadar dolu elbiseleri sığmaz annemle aynı gardropu bile kullanır aldu ve ablamın bilgisayarları telefonları tabletleri var sizcede eşitsizlik yokmu bi ara eveden kaçmıştım ve kaçarken çok ciddiydim ama bir sorun vardı nerde kalacaktım arkadaşıma gitsem ennemgile haber verirdi akrabama gitsem yine haber verirdi en iyisi sokakta güzel bir yer bulmaktı battaniye su şişesi kısacası işime lazım olacak eşyalar aldım evden çıktım daha çok geçmeden bir banka oturdum ve düşünüyordum annem gelirimiyidi beni aramaya ardan 2 saat geçtikten sonra beni armaya başlamışlar bu arada bir boş traktörün römorkününün alltına girmiştim aliem saat geç olunca polise haber vermişler su içmek için çeşmenin yanına su doldurmaya gittmiştim polisler geldi ve beni tuttular anemgilin yanına götürdüler annem beni görünce dayanamayıp sarılıp ağlamaya başladı ve bana dediki oğlum üzgünüm birdaha sana ve ablana karşı eşit olacaz dediler güvene bilirmiyim bilmüyorum ama ileride görürüm benim hikayem bu kadardı

Selam Arkadaşlar Ben Işıl 17 yaşındayım on August 11, 2020:

Hiç babannız sizi terk ettimi benim babam etti hep babam uyuşturucu kullandığı için annemle hep kavga ederlerdi Babam daha katlanamadı ve gitti ve annem hamileydi bu duruma Annem çok üzüldü Depresyona bile girdi Annemi hep teselli etmeye çalışıyorudum Ama beni dinlemiyordu beni sevdiğinden dinlemiş gibi yapıyordu ben bunun farkındaydım Annem için bu işin işini bırakmıyacaktım ve bir dedektif oldum babamın annemle evlenmeden önce bir evi daha vardı Muhtemelen o evdeydi ve o evin adresini tam bilmiyordum eskiden babamın ev arkadaşı vardı evett buldum ev arkadaşını bulacaktım Tabi ya Annemde onun telefon numarası vardı Annem o zamanlar biraz kıskançtı ve ev arkadaşının numarasını almıştı eğer annem o numarayı silmediyse ev arkadaşına ulaşabilirdim ve direk eve doğru koştum ve içimden şöyle diyordum seni bulacağım baba bizi öylece terk edemesin diye mırıldanıyordum eve gelmiştim telefon masanın üstündeydi annem ise içerde üttü yapıyordu telefonu ellime aldım ve kayıtlara baktım evettt buldmuştum annemde şöyle kayıtlıydı Tunçun Eski Ev arkadaşı diye kayıtlıydı eğer adam numarayı değiştirmediyse ona ulaşa bilirdim ve arama tuşuna bastım ve tahmin ettiğim gibi oldu çalıyordu ve aranan 2 sn geçince adam telefonu açtı yaşlı bir ses tonuyla Alo dedi bende Alo dedim ne diyeceğimi şaşırdım Adama şöyle dedim isminiz nedir acaba Adam Şöyle dedi Ceyhun Adamın ismi ceyhunmuş olanları Ceyhun dedeye anlattım Adam şaşırmış bir ses tonuyla böyle bir şey olamaz dedi bende şöyle dedim sizin eski evin adresini verebilirmisiniz dedi Ceyhun dede adresi verdi ve ona çook teşekkür edip telefonu kapatım ve verilen adrese gittim verilen adres bizim 4 sokkak yukarısıymış yani Menekşe sokkak ve eve gelmiştim yutkundum Çünkü 1 yıl sonra babam görecektim kapıyı tık tık ladım ve kapıyı babam Açmıştı Yanındada Güzel uzun boylu Eteği çok kısa bi bayan gördüm içerdede Romantin bir müzik düydum Babam şaşırmış bir şekilde Senin burada ne işin var dedi benim o sıra gözlerim dolmuştu baba ağlayarak şöyle dedim Bizi Ne çobuk UNUTTUN Babaa nedim Ağlayarak koşarak Merdivenden indim ve eve doğru yol Aldım bu olanları Anneme asla söylemedim Çünkü Annem hamileydi.

Zeynep Hübel on August 10, 2020:

Merhaba ben Zeynep Hübel 15 yasimdayim ben gunduzleyin korkulu seyler izliyorum aksam ise karanliga dogru gidemiyorum yani kisacasi benim karanliktan korkum var ve korkumu yenmeye calisiyorum ama nafile bir keresinde babam korkum gecsin diye beni karanlik bir yere atip kapiyi kilitledi bende cok korktum şırıl şırıl aglamaya basladim o kadarki resmen bayginlik gecirmistim hastanede uyandigim zaman babama kizmaya baslamistim ve ailem beni bir psikologa goturdu suan rahatim ama az da olsa hala korkuyorum.

Melek on August 09, 2020:

Selam ben melek.15 yaşındayım.Arkadaşlar benim bir Fobim var. Adı Trifobia fobisi.Kısaca delik fobisi. Bu fobiye sahip olanlar çok delikli ve delikleri boydan boya değişen deliklere bakamazlar. Ayrıca Bu fobiyi araştırmak isterseniz siz değil aile bireylerinizden birileri araştırsın. Çünkü önünüze bir sürü delik fotoğrafı gelir. Mesela bir keresinde olan bir anımı anlatmak istiyorum fobimi ilk anladığında youtubede araştırırken delikli el hastalığı denen bir işime tıkladım ve önüme birsuru delikli el çıktı resmen baygınlık geçirecektim neyse umarım beni anlarsınız

Şiddete Uğradım on August 08, 2020:

Selam arkadaşlar ben Bersu. 10 yaşindayim. Size anlatacağım olay gecen yıl gercekleşti. Annem geçen yıl babamdan boşandı. Bizde annem ve 4 yaşindaki ezgi adlı kardeşim baska bir şehre taşındik. Birgün annem komşumuza gideceğini ve 2-3 saat sonra döneceğini söyeldi ve evden çıktı. Kardeşimi bana bıraktı. 1 saat kardeşimle oyun oynadım televizyon izledik. Sonra birden zil çaldı. Bende o anki dalgınlığımla hiç cama bakmadan açtım. Karşımda hayal mayal hatırladığım eski babam duruyordu. Ben korkudan ne yapacağımı bilemedim. Öncelikle kardeşim Ezgi'yi canım pahasına korudum. Sonra babam bana doğru geldi ve ben kaçmaya başladım. O an aklımda 2 soru vardı. 1= Evimizi nasıl bulduğu 2=Bizden ne istediği. Ben kaçtım. Ama bana doğru gelmeye başladı. Annemin nerede olduğunu sordu ben hala şaşkınlığımı atlatamadığımdan cevap veremedim. Soruyu tekrarladı. Korktum. Hemde çok. Sen istedin diyerek bana bir tokat attı. Kendime gelemeden bir tokat daha attı. Ayrıca bazı özel bölgelerimede dokundu. Kardeşim "Yapmaaa yapmaasana" diyerek ağlıyordu. O an ne yapacağımı bilemedim. Çok korktum. Hemde çok... Beni öldüresiye dövmüştü. Ağzım burnum kan içindeydi. Ben baygınjen kardeşimi alıp kaçmış. Daha doğrusu çalışmış. Kardeşim " Yardım edinn! Lütfeen!" Diye bağrırken annem sesini duymuş ve dışarıya doğru fırlamış. Kardeşimi sıkıca tutup aldiktab sonra eve doğru koşmuş. Eski babam kaçmaya çalışırken çevredekiler onu durdurmuş. Annem anbualns çağırmış ve birkaçgün hastanede kalmışım. Bu olay sadece değil ayrıca hâlâ peşimizde ve tutuklanmadı. Ayrıca annem ile evlenirken birçok şidet uygulamış. Polis sorgulamaya çektikten sonra serbest bırakmış. Ayrıca benim bu durumlar yüzünden piskolojim bozulmuş ve 1 yık okula ara vemiştim. Şimdide pisikolog yardımı görüyorum ama benim anlamadığım tek bir şey var. Bana bu kadar tramvayı yaşatan "sözde" babam kollarını sallaya sallaya dışarda gezmesi.

gece terörü yaşadım on August 07, 2020:

Selam arkadaşlar ben Melek Naz!11 yaşındayım.Benim anlatacağım hikaye ben 5 yaşındayken gerçekleşti.Ben gece terörü hastalığına sahiptim,ilk önce masıl bir hastalık onu anlatayım.Gece terörü,gece terler içerisinde bağırarak uyanırsın ve odanın içinde koşarsın,fısıldarsın ve insan,hayvanlar görürsün ama sabah kalkınca hiç bir şey hatırlamazsın.İşte bu benim başıma geldi ve bu bende bazı fobiler yarattı.Mesela palyaçolardan çok korkuyorum onları her gördüğümde nefesim kesiliyo ve titriyorum.Yükseklik korkum da oluştu biz annem ile kuaföre gitmiştik,bir köpek bizi koşturmaya başladı ve annem beni koşarken resmen savurdu ve bu beni çok korkuttu.Benimyanımda arkadaşlarım yaşadıklari deneyimleri anlatmaya korkar oldu ve benimle oynamadılar ama artık korkunç şeylerden korkmuyorum ve anlatıyorum.Benim hikayem bu kadardı.

Bir telvizyon kırdim on August 05, 2020:

Merhaba benim ismim aysenaz 10 yasindayim biliyorum bu hikaye cok basit olabilir ama ben bir televizyonu kirmistim hemde o televizyon 3 kusurdu o animi hatirlamiyorum ama altatiklarinda cok utanmistim ne yapmistim biliyormusunuz bizim 3D televizyonumuz vardi o telvizyon aile de kimsede yoktu televizyonun gozlukleride vardi televizyonu altiktan 2 hafta sonra benim bir bisikletim vardi icerde oynuyordum sonra bi bakmisiz ki bisikletlen televizyona vuruyorum annem bulasik yikiyordu sonra o sesleri duyunca kapiyi acmaya calistigimi dusunup ellerini yikayip benim yanima gelmsis bi baksin ne gormus ben televizyonu paramparca etmisim sonra zaten o anida hatirladigim tek sey bi

Galiba yalnız ölücem on August 05, 2020:

Merhaba benim adım Efe 11 yaşındayım ilkokulda bir arkadaşımı kendime yakın hissettim ona hislerimi açıkladım fakat pek istedeğim gibi olmadı ortaokulda gine aynısı oldu ve başaramadım youtube a girip onu gördüm ve tanıştım yorumlara hissimi yazdım fakat yorumları kapattı kardeşine sordum oda yorumları kapattı ve umudumu kaybedecektim ki onunla yani youtubela tanıştım ve şuan 5 civarında abonem var

Annem Her İsteğime Karşı Çıkıyor on August 05, 2020:

Merhaba arkadaşlar! Benim adım Simay. 11 yaşındayım. Size anlatacağım hikaye gayet sıradan ama ben yinede anlatmak istiyorum. Annem her isteğime karşı çıkıyor. Evet, karşı çıkıyor dedim. Yani her hayalim annem yüzünden suya düşüyor. Kendimi bildim bileli küçüklüğümden beri yani 3,4,5 yaşlarında jimnastik, akrobasi gibi sporlara meraklıydım, hatta şuan bile meraklıyım ve jimnastik sporu ile ilgili birçok araştırma yapıyorum. Jimnastik demişken bazı kişilerin aklında bu soru oluşmuş olabilir "Jimnastiğe mi gidiyorsun?". Cevabı belli "HAYIR". Aklıma gelmişken söyleyeyim. Birgün akşam yemeğinde annem ile babama şöyle bir soru sordum "Anne, baba, neden beni küçükken yani 3,4 yaşlarında jimnastik, voleybol gibi sporlara başlatmadınız?" diye sordum. Annemin verdiği yanıtı tahmin ediyor olabilirsiniz. Annem bir anda kontrolünü kaybederek, "Kızım sen salak mısın? O yaşta spora mı başlanır?!" diye bağırması beni üzdü. Aslında annem birazda haklıydı. tabii ben salak olduğum için hiçbir sporu yapamazdım. Voleybol kursuna gidiyorum ama kurstan pek memnun değildim. Memnun olmadığımı kimseye çaktırmamaya çalışıyorum. Kilom biraz fazla olduğu için voleybolu beceremiyorum. Voleybol demişken aklıma gelen bir hikayeyi anlatacağım. Pandemiden önceydi. Okulda sınıf arkadaşlarımla birlikte voleybol oynuyordum. Sonra yanımıza 7.veya 8. Sınıflardan 2 tane kız öğrenci geldi. Topu öncelikle bana verdiler. Ben topu atmaya manşetle başladım. Büyük kız öğrenci bana soğuk davranarak "Top öyle atılmaz! Parmak pas ile başlayacaksın!" diye bağırdı. Bende o günden sonra voleyboldan soğudum. Abim bu sene YKS sınavında barajı geçti ve bu sene Basketbol Antrenörlüğü için Erzurum'a gidecek. Bende abime şöyle bir söz verdim. "Abicim,eğer üniversiteyi kazanırsan kilo vereceğim." dedim. Abimde benim kilolu olduğum için hayallerimi yıkmaya çalıştı "Sen mi? Çok verirsin. Sen bu gırtlakla biraz zor verirsin o kiloları!" dedi. Bu yanıtı aldıktan sonra kırıldım mı? Hayır kırılmadım. "Elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim." dedim. Evde pilates yapmaya karar verdim. Bilgisayarın başına geçip hemen pilates ile ilgili birsürü araştırma yaptım. Kurban bayramının son günü Süpermarkete gittik. Girişte rafta bulunan pilates topu dikkatimi çekti. Babama" Bunu alabilir miyim?" dedim. Melek kalpli babam." Ben bu ürünün firmasıyla anlaşma yapıp bu üründen birkaç tane getirtip toptan satacağım. Sana da bir tane veririm. " dedi. Bu cevabı aldığımda bir anda yaşama sevincim arttı. Hikayemi dinlediğiniz için teşekkür ederim. Görüşmek üzere.

BABAM ANNEMİ ALDATIYOR on August 05, 2020:

HERKEZE SELAM ARKADAŞLAR BENİM ADİM LENA ARKADAŞLAR BU OLAY YAKLAŞIK 2AY ÖNCE YAŞANDI ARKADAŞLAR BABAM ANNEM VE BİR ABLAM VE ABİM VAR BİR GÜN BABIMIN TELEFONUNYA İLE OYNARKEN WAHSAPPA GİRMİŞTİM EN ÜSTE İŞTEN MUSTAFA AMCA İLE BABAMIN YAZIŞMALARINA GİRDİM VE BABAM İŞTRN KONUŞUYORLARDI AMA ÜSTE DÖĞRU ÇIKTIMDA BABAMIN ANNEMİ ALDATINI GÖRDĞM RESMEN BABAM İŞTEN MUSTAFA AMCA OLARAK KAYIT ETTİ KİŞİ MUSTAFA AMCA DEĞİLMİŞ O AN ELİM AĞAM TİTREDİ AKLIMDAN ANNEME SÖYLEMELİMİYİM SÖYLEMEMİLİYİM DŞYE DÜŞÜNDÜM AKLIMDAN ABLAM GEÇTİ ABLAMI ODAMA ÇARDIM VE HERŞEYİ ANLATIP YAZIŞMALARI GÖSTERDİM ABLAM ŞÖYLE DEDİ ŞİMDİLİK YUSUF BİLE BİLMEMELİ DEDİ TAMAM DEDİM VE ABLAM ODAMDAN ÇIKTI SAAT 8 GİBİYDİ AKŞAM YEMENE İNDİMDE BABAM GİZLİNDE YAZIŞIYORDU BABAMA BABA 2 DK TRLRFONU VERİRMİSİN DEDİMDE AYELE VE TELAŞLA BİYERLERDE ÇIKTINI ANLADIM VE ALDIM YALANDAN SONRA BİTTİ YEMEĞİM TELEFON İLE ODAMA ÇIKTIM KADINI KPNUMUNU BULDUM ANNEM ODAMA GELİP LENA HADİ KIZIM UYU DEDİ TAMAM DİYİP UYUDUM SABAH OLUNCA BEMEN KADININ EVİNE GİDİP SEN BABIM SEVGİLİSİ DİYİP BABAMI ARATIM BABAM GELDİ BENİ GÖRÜNCE ÇOK TELAŞLANDI VE KIZIM NE İŞİN VAR BURDA FİLAN DEDİ BABA ASIL SENİN BU KADINLA NE İŞİN VAR DEDİM EVE HEMEN TAKSİ İLE GİDİP BABAMDA ARABAYLA BEŞİMİZDEN GELİYORDU HEM İNİP ANNEMİ ÇAĞRIP ANLATIM TAM BİTMİŞKRN BABAM GELDİ VE KAVGA ETİLER SONRA BOŞANDILAR ANNEMLE YAŞADIM YAKLAŞIK 2 YIL BABMI O KADINDA KABUL ETMEMİŞ 2 YIL SOKAKTA KALMIŞ BABAM SONUÇTA ACIYIP İÇERİ ALDIM ANNEM GÖRDÜ 2 HAFTA SONRA EVLENDİLER VE BABAM YEMİN ETTİ ŞU AN MUTLUYUZ ARKADAŞLAR SİZCE ANLATMAMALIYDIM YOKSA ANLATMALIMIYDIM KENDİNİZE İYİ BAKIN

Prinses fatime on July 07, 2020:

Herkeze merhaba Ben Fatma bu gün annem ile babam ablam hevva dan konuşuyorlarmış annem de buna sinir oldugundan aynasını kırmış ve ani bir şekilde bayilmiş . Sonra biz onu uyandirdik ve annem ile eşyalarımızı toplayıp arabaya binip anneannemlere gitdik. Ve Hala annem ile anneannemlerde yaşıyorum

maria luiza on June 25, 2020:

a er.. oi me chamo marialuiza eu tenho 10 anos i a minha historia e um fracaço mas e boa tabem bom eu jogava roblox i eu era amiga do alexgamerwolf mas eu não sou mas eu era do meteus tabem mas não agora eu amo amo amo muito o lvymylife mas eu não poso fala mais com ele i não posso fica perto dele i eu amo jogar mas uma coisa terirvel acomteseu bom eu tava jogando piggy com meu amigo mas eu descobri uma coisa a coelha ela morreu i eu falei para o meu amigo i ele não gostou do qui eu falei para ele eu canto musica de gacha life as musicas são bad cild my demons angels on my way lily e musica indiana mas os meus pais me odeia eles gostão do meu irmão i e so isso esparão que gostarãom da minha historia ok a e o meu amigo kaio tabem tchau

Mariana on June 23, 2020:

Meu nome é Mariana tenho 15 anos e eu moro em são Paulo

Minha vida era perfeita até um certo dia , eu estava na minha casa lendo um livro como eu sempre faço mais uma hora começou a passar um filme na tv muito assustador o nome do filme era a bruxa de bler , meu deus o filme era assustador mesmo pode parecer que eu era medrosa mais não . Então eu começei a assistir e fiquei tão assustada que fui perguntar para minha mãe sobre esse filme , minha mãe disse que era um filme só para adultos que ela assistio e se assustou muito , ai fui dormi eu dormo sozinha no meio da noite eu escutei um barulho que me acordou quando eu abri o ollho ficou tudo escuro . Aparti dai que eu não lembro de mais nada , quando acordei estava no hospital e eu ouvia meus pais chorando e o médico dizendo que eu estava entre a vida e a morte , foi ai quando eu despertei de vez depois de 5 cemanas eu voitei para casa e nunca mais assistir filme de terro.

Şahan on June 22, 2020:

Herkese merhaba ben şahan bugün sizlere bi hastalığımı anlaticam bu hastalığı farkettigimizde ben 13 yaşındaydım bu hastalik size cok sacma gelebilir ama ben hinede anlatmak istedim ve bunun yuzunden ailem beni terk etti her sabah kalktigimda illaki zeytin yerim ama bu gayet normla gelebilir ama işin kotü tarafi zeytine cok büyük bir hastalığım var ben her gün evde illaki birşey kıraŕım annem bundan bikip beni 13 yasimda hasteneye goturuyorlar ve test yaptiklarinda benim zeytine alerjim olduğunu öğrendiler ve zeytin yemeyi birakmam gerekiyor am bu benim için çok zor birşey hastaligima bir tedavi bulunamadıgı için ailem beni 13 yasında terketti 18 yaşina kadar üvey bir aile ile yaşadım ve halan onlarla yasamya devam ediyorum benim hikayemi dinlediğiniz için teşekkür ederim.

AYCAN on June 19, 2020:

Merhaba

Yiğit Esat on June 08, 2020:

Merhaba ben Yiğit ben bir gün küçükken 5 yaşındaydım . O gün koltukta bir taraftan birtarfafa sıçrıyordum.O anda pat diye kafa üstü düşmezmiyim .Ondan sonra annem ekmek emdi sonra oturma odasına ekrar geçtik ben o zxaman küçük olduğum için ağlamıştım annem fotoğrafımı çekmişti anneannem ve dedem gelmişti tabii ki yanlarındada buzla ben nedense onların buzların istememiştim çünkü annemlerin buzluğunda sucuk kokuyordu heralde o sucuk kokusu buzluğaada yansımıştı ondan sonra biraz daha iyileşmiştim ve anneannemin telefonunu kaptım ve onunla oyun oynamaya başlamıştım . Sonra Annem Anneannem ve dedem o gün hep bana "Hep iyisin değil mi Yiğit." Diyorlardı Beni dinlediğiniz için size çok ama çok teşekkür ederim.Sizde bunun gibi bir tane başınıza gelen birolayı yazmak için aşağıdaki e- posta adresini kullanabilirsiniz kendinize iyi bakın hoşçakalıın.

Ceren on June 08, 2020:

Merhaba ben ceren 10 yaşındayım size başımdan gecen cok kötü bir hikayeyi anlatacağım.annem ben küçükken panikatak geçirdi ve tam iyileşecek derken yeniden bir psikoloji sorunu çıkti ben bunu istemiyordum ama oldu işte annem resmen kendi değildi aynı gunun aksamı komsumuzda yemek yedim bana asla camdan bakma dedi ambulans annemı götürmüştü ben bunu sonradan öğrendim ege üniversitesine yatırmışlardı annemi ben babaannemde kalmaya başladım her gün hastaneye gidip geliyorduk bitmiştim tükenmiştim resmen artık hastane koridorlarını ezberledim ağlamak istiyordum ama yapamazdım güçlüydüm ve bu boyle kalacaktı annemi goruyordum iyi değildi kendini domestosla yıkayan bile vardı orada daha sonra annem taburcu oldu yaz mevsimiydi ben gezemiyordum cunku annem bize birsey olur diye korkusundan bizi salmıyordu cok sıkılmıştım ağlıyordum annem bencilce davranıyordu ama ona sıkıntimı yansıtmamaya çalışıyordum onu uzmek istemiyordum sabahtan aksama kadar arkasını donup yatıyordu uyumuyordu sadece duvara bakıyordu anneme yanlis hatırlamıyorsam bipolar tehşisi koyuldu daha sonra başka bir komşumuz bize bir doktor onerdi ve annem iyileşti suan annemle cok mutluyuz .

Hikayemi dinlediginiz için tesekkürler

Tuayan on June 05, 2020:

Merhaba ben Tuayan. Ben ilkokuldayken sınıfta yanlışlıkla osurmuştum. Daha sonra herkes teneffüste osuran kişiyi bulunca öldüreceklerini falan konuşuyordu. Daha sonra bu durum benim hoşuma gitti ve olur olmadık olmadık yerlerde gaz çıkarmaya başladım. Artık 20 yaşına gelmiştim ve kendime bir iş bulmam gerekiyordu. 5 aydan sonra kendime bir kafede garsonluk işi buldum. Her zamanki gibi osurarak işe gidiyordum. Arkamdan takip edildiğimi hissettim ama arkama baktığımda kimse yoktu. Daha sonra hiçbir şey yokmuş gibi işe girdim ve gaz çıkararak işimi yapmaya başladım.Daha sonra arkamdan 2 tane siyahi adam ağızımı kapatıp beni büyük bir arabaya soktular. Arabada bayılmışım. Daha sonra bir eve geldiğimi gördüm. Daha önce bu eve gelmemiştim. Adamlara dikkatli bakınca benimle aynı yerden çıkıp kafeye kadar geldiğini ve karşıdki hamburgerciye gittiklerini hatırladım. Gerçekten çok korkmuştum. Bu iki adam beni neden kaçırmıştı ve neden buradaydım? Bu iki adam sapıktı ve bana osuruğun ferahlatıcı ve soğuk dedi. Daha sonra 2 adam evden çıktı ve ben camdan kaçtım. Evime gittim. Bundan sonra birdaha asla tuvalet yada evim dışında biryerde osurmadım. Sizde hikayeleriniz varsa bize yazabilirsibiz

. on June 05, 2020:

Hello

amrita on June 05, 2020:

Ben Amrita İstanbulda yaşıyorum . Ben o zamanlar 13 yaşındaydım Efe diye bir çocuğu sevmiştim ama maalesef o beni sevmiyordu bunu biliyordum . Ama ben ona değil gözüne sesine ve iyimser olduğunu sevmiştim sonradan biz onunla best frend olduk .benim onun gözlerini sesini ve iyimser oldu için aşık olduğumu bilmiyordu . Sonradan kuzenlerim tarafından öğrendi . sonra dan ben öğrendim ki ona söylediler birkaç gün daha arkadaş kaldık sonra onun öğrendiğini biliyordum ama ben daha arkadaş olmayı istemiyordum çünkü bana nefret ile bakıyordu ona söyledi sona erdirelim dedim oda hiç bir şey demeden evimizden çekip gitti ikimizin eviydi sonra ben ona uzaktan bakarken birden ona sevgim yükseldi ve ona tamamen bağlandım yani aşık olmuştum sonra içimden dedim ki onun beni sevebileceği hale gelmek istedim ve kendime çeki düzen verip kendimi güzelleştirdim ve aradan 1 yıl geçtikten sonra onsuz olmuyordu çünkü biz arkadaş olarak çok ama çok iyi anlaşmıştık birbirimize sormadan bir şey yapmıyorduk sonra efeye bir mesaj attım geri cevap verdi nerede buluşuyoruz dedi evimizde dedim evde o gelene kadar yemek yaptım mumları yaktım makyaj kıyafet dekoruna kadar her şey hazırdı .Efe gelene kadar Efe fazla şıktı geldi ve bana çok değişmişsin dedi ama birbirimizin yüzüne bakmaya çekiniyorduk ben yemekleri getirdim tam yemek yedikten sonra biraz sonra bana değişik değişik bakıyordu bende ona sevdiğim gibi baktım ve masayı toparladık beraber o bana bu soruyu sorduğunda zaten anlamıştım artık dedim hayatında biri var mı dedi sevgili olarak ve bende var dedim keşke demeseydim dedim içimden ama sonra iyiki demişim dedim ben de son bir tabak vardı onu mutfağa koyduk tan sonra efe bayılmıştı korktum ilk yardım kursuna gidiyordum ve oradan öğrendiğim bazılarını denedim sonra uyanması için bir su içerse belki uyanır dedim ve birden kapı açılma sesi duydum evde biri vardı ve yukarı çıktı belki efe uyanmıştır gitmiştir dedim bakayım dedim ve efe yerdeydi yere düşmüştü demek ki efe yere düşünce masa oynadı kapı açılma sesine benzettim galiba dedim efeyi koltuğa koyarken sanki biri efenin kucağına ittiğini hissettim ve efenin kucağına düştüm anında efe uyandı kalkmaya çalıştım efe uyanınca ama efe dedi ki biraz daha dur çünkü benim sana ihtiyacım var dedi ben o zaman anladım ki efe bana aşık oldu ve bende ona şunu dedim ki hani sen bana hayatında biri var mı dediğinde ben senden bahsetmiştim dedim sonra sarıldım efeye sonra yukarıdan bir ses geldi efe dedi ki ben bakarım bekle dedi ben efenin arkasındaydım evi iyice aradık evde kimse yoktu rahatlamıştım ben aşağı indim duvar yaslandım gözümü kapattım efeyi bekliyordum ki efe çoktan aşağı inmiş eli kafamın yanında efenin nefesini hissediyordum gözünü açtığımda direkten beni dudağımdan öptü ve biz uzun bir süre içinde öpüştük yaklaşık 2 saatlik öpüşmeydi o 20 yalın geldiğinde ve bende 20 yaşıma geldiğimde evlendik şuan çok mutluyuz .

bu tiktok bestfriend kissing ile başlamıştır . bunu lütfen kendi allahım adına yemin ederim ki bunu youtube da paylaşıcam .

yemin ettin paylaş hadi .

Nati on June 05, 2020:

Hej jestem nati opowiem wam moją chistorię

serpil naz on June 03, 2020:

Adım serpil annem bana serpilim der babam ise serpo der yani anlatacağım hikaye TAKMA İSİM

Doğum günümü kutluyorduk ailem ve sınıftan arkadaşlarım Mehmet Gül ve Elif Şeyma ile doğum ünümü kutluyorduk. Annem pastaya serpilim yazmıştı babam bir tan daha not koyup serpo yazmıştı arkadaşlarım bana gülmüştü onlar bana nazlı serplo derlerdi.

Yarınki okul gününde Gül bana alınmıştı bende Gülü çok sevdiğim için ona neden küstüğünü sordum ve şöyle dedi

Sena hani nazlı serplo diyorduk dedi sonra barıştık dedemlerle lonuşurken bana serpilcikdedi anneannem onun adı naz dedi babam beni odama gönderdi ve anneanneme şöyle dedi onun adı serpo annem aniden serpilim dedi anneannem adı naz dedi kavga ettiler ve sonra içeri girdim ve aileme benim adı babam daha kelimemi tamamlamadan serpo dedi annem serpilim dedi .Bende yeter bana 12 yıl önce serpil naz ismini verdiniz dedim ve odadan çıkıp arkadaşım gül ve kuzenim batuhan ve ikizi ayça kuzenimi çağırdım. ve onlarla şunu konuştum

Lütfen siz bana adımla hitap edin dedim dediğimi yaptılar babam bana böyle seslendiklerini duyunca hemen evden çıkın dedin ve gittiler sonra babamlarla bu konuyu konuştum büyük bir kavga ettik ve oyun çadırı yatak örtümü kumbaramı yastığımı dolapta kiyafetlerimi alip gittim.

Lütfen bununda hikayesini yapın

harun on June 02, 2020:

hello

zeynep on June 02, 2020:

Adim zeynep size hikayemi anlatacağım başlıyoruz.

Ben küçükken annemi kaybettim .Babam ve benden 4 yaş büyük ablamla bir villada yaşıyoruz ablam ve ben özel okulda okuyoruz durumumuz çok iyi fakat annemin hayyatta olmaması hepimizi etkiliyor .Bir gün babam akşam yemeğinde biri ile mesajlaşıyordu ona sorduğumuzda önemli değil eski bir öğretmenim dedi fakat ablam ve ben bu gizli kişinin kim olduğunu gerçekten öğreek için babam uyurken telefonunu alip mesajlara baktık. bu bir hoca değil babamın eski bekar arkadaşı şeyma imiş onların mesajlarına göre yaklaşık bir ay içinde evleneceklermis bizde belli etmemek icin babama mesajları okudugumuzu soylemedik sonra onlar evlendiler ve şeyma anne ile ilk günümüzde bize şöyle dedi

Sakın yaptıklarımı pislik babaniza anlatmayin . sonra toplam 3 valiz kiyafetlerini bize yerleştirdikten sonra ablama odasinda ödev yapmasini banada kendi oyuncsklarimi ayirip fakirlere vermemi soyledi ben basta iyi niyetli biru sandim fakat durum oyle degil bir ara gizlice odamDan cikip ona baktim Internet sitelerine yalan bir hikaye yazip zor durumda.oldugunu anlatiyor ve insanlara adresini verip para yatirmasini istiyordu . Bir gun babamdan ders icin eski bilgisayarini alabilirmiyim dedim ordan uvey annem geldi ve soyle dedi

Sen neyi sacmaliyorsun villada eski bilgisayarmi kullanilir dedi ve beni 4 saat odama kitledi . yarin uyandigimda babama soyle dedim

Baba bu kadinla neden evlendin

Babam hemen cevap verdi

Çunku o benim ilk askim ilk ona asik olmustum her okul gunu ona bahceden cicek toplar gotururdum.Bende iyi diyip okul icin hazırlandık ablam ile. Okul cikisibizi almaya geldi ve bize donat yemeye götürecrğini soylefi fakat bizo avm ye goturup benim dogum gunum su paralarla bana bu kagitta yazanlari alin dedi bizde onun dediklerini yaptik . ve eve geldogimizde ablamdan banyoyu spa uapmasino ve bendende esyalari koymami istedi yaptik .

Sonra geldi oturdu ve benden ayagini yikamami ablamdanda tirnaklarina torpu yapip oje surmesini istefi deneni yaptik.

Sonra sirf babam kizmasin diye odev yapin dedi .bu aksam o uyudugunda babamla konustuk ve ertesi sabah bavulunu topladik evine gidip yerlestirdik onun asak yemegini ve sofrasini hazirladik evini temizledik ve gittik allahtan ogun cumartesi idi.

Iste benim hikayem

Not lutfen bununda videosunu yapin

EDA on June 01, 2020:

Hepinize merhaba arkadaşlar ben Eda.Okulda çok popülerim ama bundan nefret ediyorum.Bunu kime söylesem herkes "Saçmalama bu gerçekten çok havalı" "Keşke yerinde ben olsaydım" gibi şeyler diyorlar ama gerçekten böyle değil.Hadi hikayeme geçelim.Çok kötü bir ilkokulda okudum ama derslerim gerçekten çok iyidi.Sınıftaki herkese öğretmen beni örnek gösterirdi.Hep çok akıllı bir öğrenci oldum.Ama ilkokul bitince ortaokula başlamam gerekiyordu.Ailem kötü bir ilkokulda okuduğum için artık güzel bir okula gitmemi istedi.Ben zaten buna dünden razıydım ama şöyle bir sorun vardı gideceğim okul adres ile öğrenci kaydı yapıyordu.Kuzenimin babasından yardım istedik.Oda bize yardım etti ve okuluma kaydoldum.Okul alışverişi yaptık ve okul başladı.Keşke başlamasaydı.Okula gittim servisle gidiyordum ama ilk 3 gün servis yoktu.Beşinci sınıfta gerçekten çok eziktim gerçekten çok eziktim ve çirkindim.Bir arkadaşım vardı hep dalga geçiyordu.Sonra sevdiğim bir çocuk vardı.Ben de duvara "SENİ SEVİYORUM BERK" yazdım.Bunu Melis diye arkadaşım gördü onunlada aynı sınıfta ve servisteydim.Bir gün okuldan çıkıp servise bindim ve keşke binmeseydim.Arkada kankamla konuşurken Mert diye bir çocuk yanıma geldi ve "EDA DUVARA SENİ SEVİYORUM BERK YAZMIŞ" dedi.Şok oldum kim söyledi bunu o gün hiç birşey demeden eve geldim.Okulların kapanmasına 4 gün vardı ve ben okula gitmedim.Tatilde iken bir arkadaşımı gördüm adı Leyla bana şöyle dedi"HALA AYNI ÇİRKİNLİKTESİN" bir şey demeden eve geldim ve aynanin karşısına geçtim.Çünkü haklıydı.Önce kaşlarımı aldım,sonra yüzümdeki sivilcelerden kurtuldum.Fazla belli olmayan bıyıklarını aldım.Ve gerçekten çok değişmiştim ufak bir şok yaşadım.Sonra beşinci sınıfta giydiğim bana büyük erkek pantolonunu attım ve annemle yeni forma almak için AVM'ye gittik.Gerçekten kısa olan bir etek ve dar pantolon aldım.Okul başladı herkes şok geçirdi.Bu sen misin diyenler bile oldu yaklaşık 3 hafta geçti ve benimle dalga geçen sevdiğim çocuk Berki gördüm bana "BENİMLE ÇIKAR MISIN?" dedi şok oldum ve ona "Malesef benimle dalga geçen insanlar ile konuşmuyorum"dedim.Kötü mü yoksa iyi mi yaptım bilmiyorum ama yaptım işte.Aradan 2 hafta geçti kankamla okulda yürürken bir çocuk yanıma geldi "2 DAKİKA KONUŞABİLİR MİYİZ?" dedi ve kabul ettim.Çıkma teklifi etti ama kabul etmeyince kolumu sıktı elim çok acıyordu sonra bağırdım ve öğretmenler gelip beni kurtardılar.2 hafta geçtikten sonra okul nöbetçisiydim.Berkin arkadaşı yanıma gelip "BERK İLE NE ZAMANDIR SEVGİLİSİNİZ?" Duyduğum şey karşısında şoke oldum ve olayı araştırdım.Berk tüm arkadaşlarına "EDA BENİM SEVGİLİM!" demiş serviste toplu bu şekilde çektiğimiz fotoğrafı herkese "SEVGİLİM OLDUĞU İÇİN FOTOĞRAFLARIMIZ VAR" demiş ve herkes beni Berk'in sevgilisi sanmış.İşte böyle bu yüzden Nefret ediyorum popüler olmaktan.Şimdi yedinci sınıf olacağım ve umarım tekrar böyle şeyler yaşamam! Görüşmek üzere

Lilith on May 31, 2020:

Adım Lilith 15 yıl önce japonyadan türkiyeye taşındık ama geçen ayın şoku hep üzerimde. Ben klosturofobi isimli fobiye sahibim. Klosturofobi dar alan korkusu demek mesela misal veriyorum dar bir odaya giriyorsunuz yada bol eşyalı bir odaya giriyorsunuz işte o zaman nefes darlığı çekersiniz ve

Duvarlar üstünüze gelir. Ben ise klosturofobim olduğunu japonyadaki evimde anladım. Bir kere okulumda tuvalete gitmek için izin alıp tuvalete gittim. Ama girdiğim tuvalet çok dardı en başta başım döndü sonra nefes alamama gibi problemler yaşadım ve bayıldım uyandığımda evde bir koltukta uzanıyordum işte o zaman başladı fobim. Evimizdeki tuvalete giremiyor mağzalara adım atamıyordum. Ama bir gün japonyada sınıfça bir gezi yaptık. Şansıma gayet dar kapalı ve bol eşyalı bir yere geldik sınıf arkadaşlarımdan başım döndüğü için ayrılmışım yolumu göremiyordum nefes alamıyordum ve baya bi derine gitmişim en sonunda sızmışım ve uyuya kalmışım. Eğer orada farklı sınıfların öğretmenleri olmasaydı sonum gelmişti. doktorların dediğine göre toplam 5 gün orada sızmışım. Bu olaydan 2 ay sonra türkiyeye taşındık piskoloğa gittim ve şu an tuvalete ve mağazalara girebiliyorum.

FEYZA on May 31, 2020:

Merhaba ben Feyza size arkadaşım ve benle ilgili bir hikayemi anlatmak istiyorum Pelinle ben 10 yaşından beri arkadaşım ve kendisini çok seviyordum taki bir şeyi öğrendiğim zaman arkadaşımla biz sürekli hayaller kurar gülüşürdük yılın sonu gelmişti 6. sınıfa geçiyorduk tatil boyu buluştuk birbirimizi aradık ders falan derken okullar açıldı ve sınıfa yeni bir kız geldi adı Deniz sürekli Pelinle takılıyordu ve bu durum beni çok sinirlendirdi bir plan yapmıştım arkadaşımı kazanmalıydım öyle değilmi Deniz bana sürekli resim çizerdi bende ona ama artık Denize çiziyor yavaş yavaş benden uzaklaşıyordu arkadaşlarım kavga ederken hep Denizi suçluyordum bir gün kavga ederken arkadaşım bana bağırmaya başladı Feyza sana inanamıyorum nasıl kankamı suçlarsın o an dünyam yıkılmıştı kanka dedi Denize ve bir karar aldım Denizin elinden arkadaşımı kurtarmalıydım o gün yatağa yattım ne yapabilirim diye düşnürken aklıma bir fikir geldi arkadaşımın en sevdiği kalemini Denizin kalemliğine koydum ders başladıktan sonra Pelin kalemini ararken ben Denizin kalem kutusunu gösterdim ve arkadaşım ona hiç kızmadı ben dedim ki ne yani ona kızmayacak mısın o da belki ihtiyacı vardır dedi ve Peline bağırmaya başladım ben senin en iyi arkadaşınım nasıl o kızı her şeyde savunabiliyorsun arkadaşlığımız bu kadar dedim ve ağlayarak lavoboya gittim o an beni teselli etmek için Azra yanıma geldi ve Deniz hakkında her şeyi anlattı ve yaptıklarımdan çok utandım ve gidip ondan ve arkadaşımdan özür diledim meğer Denizin anne ve babası onu 8 yaşında terk etmiş ve yurda vermişler şuan Azra ,ben, Pelin, Deniz iyi arkadaşız

Ece on May 30, 2020:

Selamlar bu gün size çok kötü yaşadığım bir olayı anlatacığm ben sosyal medya kullanmayı çok seven bir insanım tiktok instagram youtube gibi bir sürü sosyal medya hesabı kullanıyorum hatta ailemlede kullanıuorduk taki o güne kadar o gün annem ile yürüyerek markete gidiyorduk ve gelirken annemin eski arkadaşı karşımıza çıktı annem ile dövüşmeye başladı çünkü küçüklüğünde annem o arkadaşına iftira atmış ama gerçekten çok pişman olmuş arkadaşıda o yüzden okuldan atılmış ve annemle aynı sitede yaşadıkları için anneme yapmadığı şey kalmamış ve annemgil taşınmış ve o arkadaşı annemi arıyormuş bulduğu anda dövücekmiş ama bulamamış yıllar sonrada burada karşılaşmışlar annemin arkadaşının adı ezgi ezgi annem ile dövüşmeye başladı anneme hakaretler küfürler etti annem taniyon hastasıydı ve çok sinirlendiği için beyni kanamıştı annem orada yere yığıldı arkadaşıda kaçtı etraftakiler ambulans çağırdı ve ne yazıkkı annemi o gün kaybetmiştim aradan 2 yıl geçince babam yeniden evlendi ilk başlarda herşey çok güzeldi 1 ay geçtikten sonra üvey annem çok değişti video çekelim diye gelince sert bir şekilde HAYIR diyordu 2 hafta sonra babamda video çekmek isteyince hayır diyordu aradan 3 ay geçti babam geldi ve bana sosyal medya hesaplarını hemen kapat diye bağırdı bende korktum ve hemen kapattım babam o gün bana ilk defa bağırmştı gün boyu ağladım sonrada aklıma bir fikir geldi hemen sosyal medya hesaplarımı geri açtım babamdan gizli kullanıcaktım sosyal medya hesaplarımı aradan 1 yıl geçti ve babam sosyal medya hesabımı öğrendi ve gece üvey annem ile dövüştüler bende dinledim onları üvey annem beni evden atmak istiyordu babamda karşı çıkıyodu sonra bir silah patladı ve babam yere yıkıldı be üvey annem kaçtı komşular silah sesini duyunca hemen polisi aramışlar polis geldi hemen babamı hastaneye kaldırdılar ve o günde babamı kaybettim beni bir yetimhaneye götürdüler orada her şeyi öğrendim yetimhanenin müdürü ezginin annesiymiş ama ezgi gibi deyilmiş o babamı vuranda ezginin kardeşi pelinmiş ezgi gelirse ben onu tanıyacağım ve babama söyleyeceğimi bildiği için pelini göndermiş ve siz diceksinizki sosyal medya hesaplarınla ne alakası var diye hemen anlatayım pelin babamla evlendikten 1 ay sonra eski eşini öldürmüş polisler onu yakalar diye çekmiyormuş ve ezgi ile dövüşmüş ezgi polislere youtube kanalını söylicem demiş o yüzden kapattırmış hesabımı ve 7 ay sonra ezgi ile pelin yakalanmış hapise attırılmış ama içimdeki acı hala sönmemişti annemi ve babamı hala özlüuorum ben bunları 13 yaşımda yaşadım ve şu an 15 yaşındayım yenş bir ailem var onlar bana çok iyi davranıyor

Sudem on May 27, 2020:

Merhaba arkadaşlar benim adım sudenaz ama bana kısacıksı sudem diyorlar 13 yıldır çok kardeş istiyordum ama sonunda oldu ben üniversite öğrencisi olunca kardeşim ilk okul öğrencisi olacak yani kısacıksı ben okulu bitirmiş kardeşim yeni başlıyor olacak ama ben bu sene lgs sınavına gireceğim ama şöyle yandan şanslıyım sizler şimdik diceksinizki çünkü ben bu sene yani 2020 yılında lgs 2021 yılında lgs kalkıp teog gelme söylentileri var ama o daha basıt sanmayın lgs sınavından daha çok zor olduğunu duydum yani sizlere bu hikayemi paylaşmak istedim yani arkadaşlar ben bu sene lgs sınavından kormalımıyım?

Murat on May 25, 2020:

Merhaba ben Murat ve ailemdem bıktım.İlk Önce Ailemi Anlatayım Ben 4 çocuklu bir aliledenim zengin değiliz fakirde değiliz ama Babam Bize Bir şeyler almayı pek sevmez.BU hikayenin Asıl Konusu Ailemden Niçin Nefret Ediyorum.2 Ağabeyim Var Ve Hayatımı Cehenneme Çeviyorlar.Bide Tabi Küçük Kardeşim O Tam Bir Küçük Şeytan Onun İçin Sürekli Dayak Yiyorum Ve Vücüdümda Morluklar Oluşuyor.Babam Beni Hiç Sevme Ben 12 Yaşındayım 1 Kere Oğlum Dediğini Duymadım.Annem Normalde İyi Birisidir Ama Hep Beni Zor Duruma Sokar.Son Zamanlarda Abim ve Annemle Çok Büyük Bir Kavga Ettik Bende Size Danışmak İstedim Sizce Ne yapmalıyım.

Ayşe on May 25, 2020:

Merhabalar benim adım Ayşe sizlere birazdan hayatım boyunca yaptığım tuhaf şeyleri anlatacağım hala bunları hatırlayınca ağlıyor veya sinir krizi geçiriyorum. Pekala başlıyorum size çok tuhaf ve imkansız gelicek biliyorum ama ben 6 yaşıma kadar gözümü bir kere olsun kırpmadım evet doğru duydunuz gözümü bir kere olsun kırpmadım bunu nasıl mı başardım inanın bilmiyorum peki neden ben 4 yaşımdayken gözlerimi çok kırpardım biraz fazla abartırdım bir gün babam yanıma gelip benimle bu konu hakkında konuştu artık bende lafı nerden anladıysam gözümü hiç kırpmamaya başladım o zamanlar küçüktüm bu bana çok doğru gelmişti ama ilkokula başladığımda da devam etmiştim bazı arkadaşlarım dikkatini çekmişti babada sormuşlardı ben gözünü kırpanları gördüğümde çok fazla umursamamıştım ama bu sorulardan sonra bende doğdu olmayan bir şeyler olduğunu düşündüm arkadaşlarıma yo kırpıyorum siz görmediniz herhalde dedim bu arada o zamanlar ha bire yalan söylerdim gerekirse arkadaşlarıma hava atmak için bile yalan atardım 2 yıl böyle geçti ardından bir gün abimlere bakmak odalarına gittim 2 abim vardı en büyük olan Hasan ortanca olanamız olan emir odaya girdim emir abim bilgisayar oynuyordu tam hatırlamıyorum ama ben mi abime demiştim yoksa abim bana mı sormuştu ama abime abi babam bana gözlerimi hiç kırpmamam gerektiği söylemişti dedim abimde sen yanlış anlamışsın o öyle olmaz demişti o olaydan sonra gözlerimi kıpmıştım ama hala hayret ediyorum bunu nasıl başarmıştır diğer bir tuhaf olayım ise 7 ile 8 yaşlarım arasında gerçekleşti yine bir gün televizyon izliyordum sonra kaşım kaşındı bende kaşıdım ama nedense kaşırken kaşlarım sanki saçlarım gibi bitişmişti ya da bana öyle geliyordu benimde böyle şeylere takıntım vardı kaşıma elimi uzatıp birazcık çektim 2 tane kıl elimde kalmıştı bu çok hoşuma gitmişti sonra devam ettim bir süre sonra yanlış diyerek kendimi durdurdum ama yetmedi hergün her saat kaşını çekiyordum bir gün aynaya baktığımda kaşlarımda yuvarlar delikler açılmıştı yani kaşlarım yok oluyordu bunu gizlemek için kaşlarımı düzelttim ama işe yaramadı annem bunu fark etti ve bana sordu bende bir şeyler geveledim ardından bir konuşma yaptık ve neyseki bırakmıştım

bts army on May 24, 2020:

Selam ben rana . Ben oldu olasılık ateşten korkarım bırakın ocağı kibrit ve çakmaktan bile korkarım. Bu korkum küçükken başladı bu arada yanıktanda korkuyorum neyse.Küçükken yürüyemiyodun anlıcanız çok geç yürümeye başladım . Bir gün yürümeyeçalışırken sobanın yandığını fark etmeyip tutundum ve ellerim yandı korkum kısaca burdan geliyo. O günden beri yanan insanlardan korkarım tabi onları inciltmek istemem ama elimde değil. Bir gün annemin arkadaşının kızının yandığını duydum annemlerde tabii sık sık görüşüyo ben ogünden beri bi mazeret uydurup annemleri hiç bir görüşmesine gitmedim . Hatta 4 ay evden çıkmadım çünki dışarıda başka insanlarında yanmış olabileceğini düşündüm vesadece camdan dışarıyı izledim . dışarı çıkınca bir avm de festival vardı orda bir kızla göz göze geldim kız yanmıştı kız yanı gelicektiki ondan kaçtım kız anlamadı ve peşime takıldı ben ona korktuğumu söylüyünce kalbi kırılır diye kaçıyodum kız yanıma geldi ona bakmadım bana niye bakmıyosun dedi ona kurkuyorum dedim bana neyden dedi ve ona herşeyi anlattı ve umarım senden korktuğum için bana kızmassın dedim ogünden sonra arkadaş olduk nasılmı ohep uzun kollu kırka veye badi giydi böylece ona baka biliyordu buna inanmayabilirsiniz ama hepsi gerçek bu korkumu yenmek istiyorum bana öyle korkcağına şükret ya sende yansaydın diyebilir siniz ama elimde değil napa bilirim umarım hikayemi beğenmişsinizgir görüşürüz .

bts army on May 24, 2020:

Selam ben Rana. oldum olasılık hastalıktan veya yanıktan korkarım . Benim için en önemlisi yanık . Küçükken yaşadığım bir olay yüzünden bırakin çakma kibritten bile korkarım .Küçükken yürüyemiyodum geç yürümeye başladım . Birgün anneannemlerdeyken yürümeye çalışıyodum sobanın yandığını far ketmedim ve tutunayım derken ellerim yandı işte bukorkum ordan geliyo. Şuuan 12 yaşındayım ve hala çok

Eren on May 23, 2020:

Mwrhgfuvujbyivcuvvbvvcy

Sare on May 23, 2020:

Merhaba, ben Sare. 15 yaşındayım. Size bu aşk , nefret , mutluluk dolu hikayemi anlatacağım. ben 10 yaşımdan beri tesettür deyim. Zaten hikayemin sorumlusu o. Ben Bi devlet lisesine gidiyordum. orada çok mutluydum. Sonra babamın işi gereği taşınmak zorunda kaldık. Orada da 1 tek lise vardı o da özel lise. Hani şu şımarık kızların, çapkın erkek çocuklarının olduğu yer. Mecburen o okula gidicektim. O okula ilk gideceğim günün gecesinde heyecandan uyuyamadım. En azından okula sivil gidebiliyorduk. Canım Tüniklerim, gomleklerim, pantalonlarim, sesweetlerim benim. Onlar olmasa ne yaparım? Okulun ilk bunu sınıfa girdiğimde

Defne on May 20, 2020:

Merhaba benim adım Defne. Arkadaşlar size çok istediģim hatta hayalim olan birşeyi anlatacağım. Duyduğunuzda şaşırabilirsiniz. Ama ben gerçekten birazdan anlatacağım şeyi cok istiyorum. Anlatmaya başlıyorum. Ben 2 kardeşim. Yani bir tane erkek kardesim var. O kadar. Ama ben abimin ve ablamin olmasını ve bana çok kötü bir kışkırtma yapmalarını beni dövmelerini istiyorum. Evet dogru duydunuz dövmelerini istiyorum. Keşke 1 ablam veya abim olsa idi. Keşke öz olmasa bile evlatlık olan 1 ablam 1 abim olsa idi. Bana kışkırtma yapsalar.hep beni dövseler. Ama bunu kardeşim.,kuzenlerim,annem,banm degilde sadece ama sadece abim ve ablan yapsa. Çok isterdim. Ama işte yok. Hikayem çok tuhaf gelebilir ama hepsi gerçek.

Enes on May 19, 2020:

Merhaba arkadaşlar.Ben Enes.20 yaşındayım ve size geçmişte yaşadığım çok üzücü bir hikayemi anlatacağım.Ben,annem,babam ve kardeşim yağız'la mutlu mesut yaşıyorduk.Babam askerdi.Bir gün

babamın silah arkadaşı eve gelip babamın şehit olduğunu söyleyip başsağlığı dilediler.Evde gözyaşlarına boğulup babama uzun uzun dua ettik ve babamın mezarını ziyaret ettik.Ve o üzücü olaydan 1 yıl geçmiş ve ben 8,kardeşim ise 4 yaşına girmişti.Bir gün ansızın annem bir hastalığa yakalandı ve ilaç içti.Fakat bir şeye yaramadı.Annem bir gece vefat etti.Çok üzüldük.Komşular bize bakmaya başladı.Ama ben herkesin yardımıyla yaşamaya eziklik duyuyorum.Bu yüzden komşuların işinde onlara yardım ettim.Bana para vermiyorlardı ama

yemek veriyorlardı.Bu arada,ben okula gidiyordum ama iş olduğundan bazı günler gidemiyordum.Öğretmenim bana anlayış gösteriyordu.Böyle 2 yıl sürdü ve ben 10,kardeşim

6 yaşına girdi.Muhtar birgün kapımızı çalıp beni iyi bir eve evlatlık olarak vereceğini söyledi.

Ben direndim,hatta ormanda biryere bile saklandım.Ama beni buldular.Beni evlatlık olacağım

eve götürdüler.Oradaki kadının adı Nermindi.Asık suratlının tekiydi.Bana hep ev işlerini yaptırıyordu.Hatta adımı bile değiştirdi.Cemal koydu. Ha unutmadan birde Nermin Hanımın Engin diye bir çocuğu vardı.Çok şımarıktı ve hep bana iftira atıyordu.Ve Nermin Hanım hep beni dövüyordu.Bir gün eve misafir gelmişti.Nermin hanımın arkadaşları imiş.Kadının biri dedi ki:Nerminciğim,bu çocuk akıllı bir çocuğa benziyor. Dedi.

bende gülümsedim.Ama Nermin hanım bunu gördü ve:Cemal.dışarı çık!.Diye bağırdı.sonra Nermin hanım arkadaşına dedi ki:Çocuğun yanında böyle konuşmamalısın. odun gibi biri o.ona verdiğim emeği köpeğe versem,köpek diplomalı hizmetçi olmuştu.Dedi.Nermin hanıma iyice sinirlenmiştim.arkadaşları gittikten sonra bulaşıkları bana yıkattı.Ve bir bardağı yanlışlıkla kırmıştım.o an aklım Yağız ve köyümdeydi.Sonra Nermin hanım beni dövdü. Nermin Hanımın kocası Hüseyin bey beni elinden zor aldı.

Ertesi gün sabah 5 civarı evde temizlik yapıyordum hep evden kaçış planı yapıyordum ki kapıcı gazeteleri bıraktı.gazeteye bir bakayım dedim ve şok oldum.Haberde benim gibi dayak yiyip evden kaçıp polise sığınan bir kız vardı.o an kaçış planlarımı kafamdan silip attım.Ve yavaşça kapıyı açıp sokağın sonuna kadar koştum.Sonra birine karakolun yerini sordum.ve söyledi.Gittim.polise olan biteni anlattım sonra telefon çaldı ve Arayan nermin hanımmış Beni karakoldan alacaklardı. çok korktum ve polise bişey anlatsamda polis anlamıyodu.O akşam inanılmaz dayaklar yedim.Aradan 1 yıl geçti ve nermin hanım evden kapıyı kilitleyerek çıkıyodu.Bir gün

ütü yapıyordum.Yine aklım kardeşim Yağız ve köyümdeyi.Sonra bir baktım ki kıyafet tutuşmuş yanıyo. ben mutfaktan su getirene kadar perdeler ve halılar tutuşmuştu.İtfaiye nihayet beni oradan aldı ve 3 ay hastanede yattım.Nermin Hanım sadece 1 kez beni görmeye geldi.İşe yaramaz diye düşünmüş ve gitmişti.ve bende doktorların yardımıyla köyüme gittim çok sevinçliyim.ve yağızla birbirize sarıldık ve ben çalışmaya başladım.büyüdük ve yağız iş sahibi oldu ve durumumuz çok iyi oldu.İşte böyle. sizin başınıza kötü anı geldimi?Sizde hikayenizi paylaşmak isterseniz açıklama kısmındaki linke tıklayabilirsiniz.Güle güle.

Ece on May 19, 2020:

Selam. Benim adım Ece. 16 yaşındayım. Geçen sene lisenin ilk yılı başıma gelen talihsiz bir olaydan bahsedeceğim. Okulun ilk günü kimseyle fazla yakın olmadım. Arka sıraya oturmuş birileri benimle konuşacak diye bekliyordum. Herkes çoktan birbirleriyle tanışıp arkadaş olmuşlardı bile. Ortaokulda hep "Lisede çok fazla arkadaş edineceğim" diye heyecanla bu günü bekliyordum. Fakat ne ben başkalarıyla konuştum ne de başkaları benimle konuştu. Zaten o kadar sosyal biri de değilim. Yanımda bir kız oturuyordu. Adı Sude idi. Birbirimize adımızı sorduk o kadar. Sinifta 2 tane çocuk vardı. Tavırları aynı ilkokul çocukları gibiydi. Değil ortaokuldan, anaokulundan geldiğini zannedersiniz. Bir çocuğa taktıkları lakapla sesleniyorlardı. Hemen onlardan nefret etmiştim. Tam 1 hafta boyunca yalnız başımaydım. Okulun 2. Haftası siniftan bir kız başka bir okula gitmişti. Onun yerine başka bir kız geldi. Ismi Ceyda'ydı. Ceyda ile hemen arkadaş olmak istiyordum. Teneffüste tanıştık, biraz da kaynaştık. Sonra da arkadaş olduk. Birbirimize numaralarımızi verdik. Fakat aradan zaman geçtikçe ikimizde birbirimizin kafa dengi olmadığını anladık. Nasıl mı anladik? Ben o kadar bakımlı bir insan değildim yani makyaj yapıp havali şeyler giymezdim Ceyda ise makyajsız yapamıyordu. Her fırsatında beni eleştiriyordu. "Ece hiç makyaj yapmiyorsun", "Ece hic havalı giyinmiyorsun", "İlkokul tarzın var biraz kendine bak" gibi eleştirilerde bulunuyordu. Başta bunlar bana normal geliyordu fakat zamab geçtikçe iyice sinir bozucu bir hal almaya başlamıştı. Bir süre sonra zaten arkadaşlığımız bitmişti. Gelelim asıl meseleye. Şu talihsiz olay. Hani bahsetmiştim ya 2 tane haylaz çocuk. Onlardan biri güya benden hoşlanıyormuş. İngilizce dersindeydik. Sude sınıfta yüksek sesle "Ece, Serdar senden hoşlanıyor" demişti. Şok olmuştum. Nefret ettiğim çocuk benden hoşlanıyordu. Teneffüs zili çalar çalmaz o kıza hesap sormaya gittim. Bana "Kendi bana senden hoşlandığını söyledi" dedi. Utancımdan yerin dibine girmek istiyordum. Arka sıradan iki çocuk bana gülüyorlardı. Sırama geçip ağlamaya başladım. 4 kız yanıma gelip beni teselli etmer çalıştılar içlerinden biri beni lavabiya götürüp yüzümü yikatti. Aslında o kız gösteriş peşindeydi. Sınıfa geldik. Sude hepsinin şaka olduğunu söyledi. Sınıftaki herkes sırf o benden hoşlanmadığı için ağladığımı zannettiler. İşe bak! Ben bu durumdan çok rahatsız olmuştum. Ertesi gün sınıf ögretmenime bir kağıda olanları yazdım. Hoca sebep olanları uyardı. İçim rahatlamıştı. Taa ki o günr kadar. Aradan baya zaman geçmişti. Ders Demokrasi idi. O 2 çocuktan biri arkamda oturup benimle uğraşıyordu. Sırtıma kalem batırıyordu, sırayı itiyordu. Hepsine razı geldim. Sonra bana fısıldayarak "Serdar senden hoşlanıyor" demişti. O kelimeyi duyar duymaz sınıfts kıyameti koparmıştım. Sinirimden ağlamaya başlamıştım. En kötüsü de ne biliyor musunuz? Hoca öyle oturmuş olanları seyrediyordu. Ne çocuğa bağırmıştı ne de dilekçe yazmıştı. O anda bir kız "Hocam bu da herşeye ağlıyor ya" demişti. Sonra o Serdar'a sesli bir şekilde bela okudum. Olanları babaanneme anlattım. Babam yatak odasında uyuyordu. Meğer herşeyi duymuş. Ertesi gün müdür yardımcısı beni yanına çağırdı. Baktım babamda oradaydı. Babaanneme anlattığım herşeyi duymuş, sonra da bunları müdür yardımcısına anlatmış. Sınıfta nasıl küçük düşürüldüğümü falan herşeyi. Sonra müdür yardımcısı bana tavsiyelerde bulundu. Ondan sonra o çocuk benimle bir daha hiç uğraşamadı. Herşey bitti sanıyordum. Fakat Serdar denen o çocuk her şeyi bozana kadar. Bayramın son günü halamlardaydık. Ağabeyim bana "Ece, Serdar kim?" diye sormuştu. Ben de sınıfta bir çocuk demiştim. Sonra da o çocuğun WhatsApp'tan açtığı grubu sordu. Telefona baktım ve şok olmuştum. O salak sapık bir grup açıp beni de gruba almıştı. Ağabeyim o grubu direk silmişti. O'na çok sinirlenmiştim. Belki o grubu hocalara gösterip şikayet etseydim çocuktan ebediyen kurtulurdum. Ağabeyimle kavga ettik. Durumu babama anlattım. Babamla ben okula gidip müdüre şikayet ettik. Fakat hiç kimse o çocuk için bir işlem başlatmadılar. Yaz tatilinden sonra okula tırsarak gidiyordum. O çocuğun okula gelmemesi için dua ede ede okula gitmiştim. Şansıma ki okula ilk o gelmişti. Ama hiçbirşey yapmadı. Okulun ilk günü benim için çok korkulu geçmişti. Neyse ki arkdaşım Selin sayesinde bu korkularımla başa çıkmıştım. Hatta o çocuğu okulda bile görmüyordum artık. Ya okulu bıraktı ya da başka okula gitti. Ama neyse ki ondan kurtulmuştum. Benim hikayem böyleydi. Hikayem hakkinda ne düşünüyorsunuz? Sizin hiç böyle kötü anlar başınıza geldi mi? Eğer geldiyse yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Esra on May 19, 2020:

Benim adım Esra bugün size başımdan geçen korkunç bir olayı anlatacağım bu dan tam 8 yıl önce doğdum şehir olan Mardin'den Bursa'ya taşındım evet biraz uzak ancak yinede bu bize engel olmadı taşındıgımız ev gayet lüks bir evdi ancak bir sorun vardı evin kilitli olan bir odası vardı bu odaya sadece tesisatçımız girebiliyordu nedinini bilmiyordum hatta kimse bilmiyordu en azından ben öyle zannediyordum birgün uyurken güçlü bir çığlık ile uyandım saate baktım saat tam 3 olmustu evet bende saat 3 korkunç bir saat diyenlere inanmıyordum taki o ana kadar ellerimin ve ayaklarımın uyuştuğunu hissediyordum sanki ruhum çekiliyordu odamda garip dekorlar vardı ve bunlardan biri ise kılıçtı buk kılıcı aldım ve hemen yataktan doğruldum odanın kapısındaki asma kilit yerdeydi içeri girince kerde kanlar vardı evet babamda oradaydı tesisarçımız ise yanında bana bakıyordu o anda kaçmam gerekirdikeşkede kaçsaydım ancak ben elimdeki kılıcı onlara savurdum o anda babamım gözünü çizmiştim anzcak tessisatçımızın sadece yanağı çizilmişti tam o sırada babam dur dedi arkama bakığımda gözlerime inanamadım kapının hemen yanında bir adam vardı o kim dedim baban o bir hırsız onu evi soyarken yakaladık dedi ben o anda ayak bileğimde birşey hissettim ayağıma baftığımda kesilmiş olduğunu gördüm oldukça büyük bir kesikti o anda bayıldım ve kafamı yer çarptım uyandığımda hastanedeydim ve ayağım sargıdaydı doktor yanıma gelince 1 hafta burada kalsan iyi olur dedi ve ben bekledim babam hergün yanıma geliyordu bu benim suçum özür dilerim dedi nihayet taburcu olunca babam beni yanına çağırdı tarikatımiza katılmanı istiyoruz dedi istiyoruz derken ne demek istedi yani tarikatta birden fazla kişi vardı düşünücem dedim şuan çok pişmanım keşke hayır deseydim o akşam uyuyamadım ve sonraki gün ve sonraki 1 hafta böyle geçti sonunda cesaretimi topladım ve babamın yanına gittim ona cevabim malesef evetti tarikatın adı kör gözdü bu tarikatta insanlar hata yaparsa anında cezalandırılırdı o tarikat benim aile bağlarimi kopardı ve artik duygusuzdum bu bana hiçbirşey ifade etmiyor ancak kötü birşey olduğunu öğrendim birgün evimize bir kadın geldi ban birseylersoyledi ve bunu diger tarikat uyelerinede soylememi istedi o an herseyi anladim tanidigim tüm tarikat üyelerine kadının dediklerini soyledim kadin sunlari soylemisti olikus talipzelikus ankatilakinus ve herkes tarikari unuttu ben hatirliyorum çünkü benim duygularım yok sizce o kadın kimdi yorumlara yazın

Miray on May 19, 2020:

Selam arkadaşlar ben Miray. Bugün size, kedimin nasıl hayatını kurtardığımı anlatacağım. O, bizim evin bahçesinde doğdu maalesef bir gözü görmüyordu ve diğeri de nerdeyse kapanıyordu. Annesi bu yüzden onu terk etmişti. Onu bulduğumda yazın daha sonlarıydı. Yerde yatıyordu. Onu güvenli bir yere koydum ve annemi çağırdım. Annem bir ayakkabı kutusu ve süt getirdi. Onu evimize aldık. İlk önce gözündeki yarayı yemizlemeye çalıştık sonra ona tuvaletini yapmayı öğrettik. Annesi onu çok küçükken bıraktığı için nasıl yapacağını bilmiyordu. Okulun ilk günü onu veterinere gitti. Parazitleri ve pireleri alındı. Veteriner onun 15 günden fazla yaşayamayacağını söyledi. Ben çok korkmuştum! Ama kedimiz Kitty'e destek olduk ve hayata tutundu! Şu an kedimiz 2 yaşında ve çok sağlıklı. İnanın bana, bir canlının hayatını kurtarmak çok ama çok iyi bir his.

Sahra on May 16, 2020:

Merhaba 6 yıl önce babamla annem boşandı. Sakaryada yaşıyorduk daha sonra sivasa geldik babam bizi bir kadın için vazgeçmişti. Biz ablamla bunu ilk başta bilmiyorduk daha sonra öğrendik. O zamanlar 3 sınıftaydım okulumda o kadar yabancılık çekmedim hemen alıştım en yakın arkadaşım mine vardı deli yürekli bir kız. Birde aynı zamanda gelen bir tane ikiz erkek kardeşler. İlk başta ikisinide hiç ama hiç sevmedim ama daha sonra birisine aşık oldum adı Mertti. Oda beni seviyordu çok çok çok mutlu olmuştum şimdi bunu söyliyince inanmayacaksınız ama 6 yıl boyunca biz birbirimize sırılsıklam aşıktık. Küçük yaşta aşk diyelim buna. Halada öyle açıkçası. Ama benim konum ailem. Annem 1 yıl önce işten bir adamla evlenmeye karar verdi. Adamı ilk başta istemedim amadaha sonra alışmamaya başlamıştım ama bunu babam bilmiyordu öğrendiği zaman işler çok kötü oldu ne küfürler ne hakaretler yağdırdı. Kendiside anneme küfür etti ama zina yapan kendisiydi.en sonunda babaö telefonda ablamla kavga etti bende köşeye geçip saatlerce ağlamaya başladım annem o sırada dışarıdaydı eve gelip bizi o hslde görünce babamı direk telefondan engelledi. Ben size nerede kaldığımı söylemedim dedemgilde. Çok kötü olaylar oldu engelli dayım vardı hep annemi döverdi saçma sapan şeyler yüzünden ondan nefret ediyorum. Babamla tam 7 ay boyunca ne konuştuk ne gördük.7 ay sonra babannemin kanser olduğunu öğrendik Bağırsak kanseri... Tabi onlarlada bu süreç içinde hiç görüşmedik. Sonunda babamla konuşmaya karar verdik mesaj yazdık babama yazdığı cevap şuydu ben sizi sildim sizde beni silin. Biz tabi ablamla şok olduk. Bu aradada annemin evleneceği adam çok değişti artık onuda sevmemeye başladım. 1 hafta kadar olaylar hep böyle devam etti 1 hafta sonunda babsmın babası yani diğer dedem bizi aradı buraya gelin babanneniz çok kötü ameliyat olacak dedi hem babnızda burada barışırsınız dedi. Anneme dedemle konuştuklarımızı söyledik annem tabi kızım gidin dedi.ablamla çıktık yola tam eve geldiğimizde beni bir heyecan kapladı nasıl heyecan anlatamam kapıyı babam açmadı dedem açtı babmın kaldığı odaya götürdü kalbim öyle bir atıyorduki anlatamam. Babam bizi görünce sarıldı ama sadece sarıldı ondan sonra hiç yüzümüze bakmadı. Zaman geçtikçe onlarda kalmaya başlayınca barışmış gibi olduk yani tam anlamıyla barışmıştık mutluydum ama tabi annemin o adamla evlenecrği için üzülüyordum. Ama annem o adamı sevmiyordu biliyordum sadece o evde dayımın yanında kalmak istemiyordu. Daha sonra babam ben ve ablam oturduk konuşmaya başladık. Baba biz annemden asla ayrılmayız bunu biliyorsun bizim üçümüze anneme babama bide sahraya bir ev tutsan ne olur hemde o adamın yanına gitmeyiz dedi. Babama bu fikir cazip geldi ve tamam ben ayarlarım dedi. Babam annemle konuşmak istiyordu ama annem babam artık hiç güvenmiyordu. Biz annemi sonunda ikna ettik ve babamla konuştu annemde tamam dedi dünyalar benim olmuştu. Artık annem o adamla evlenmeyecekti. O akşam annem o adamla konuştu ve ayrıldılar babamda 1 aya evimizi yerleştirdiler. Ve artık mutlu yaşıyorum daha ne olsun. Evet arkafaşlar benim hikayem buydu ben gerçekten bu olayı yaşadım

Yüsra on May 16, 2020:

Merhaba ben yüsra, yaklaşık 2ay önce bir ilişki yaşadım size en başından anlatayım. ilişki yaşadığım kişinin bir ikizi vardı bir gün yemeğe çıktık yemekten sonra sevdiğim çocukla yakınlaşmaya başladık o gece aradan biraz geçince hamile olduğumu öğrendim bunu ona söylemek için buluşmaya gittik buluşunca o bizim yaklaştığımızı hatırlamadığını söyledi çok sinirlendi bu konu için baya kavga ettik sonra ben onun ikiziyle de bu konuyu konuşmak istedim o hatırlıyordu böyle bişeyin olduğunu ve ben çok şaşırdım kötü oldum meğer ben sevdiğim kişiyle değil onun ikiz kardeşiyle birlikte olmuşum sonra aradan baya geçti kızım doğdu bizde mecburen sevdiğim adam yani emre'nin kardeşi osman ile evlenmek zorunda kaldık çocuğumuz biraz büyüdüğünde parkta iken kaçırıldı onu parka götürmüştük o sırada yanımıza bi çocuk geldi bize şu tarafa bakar mısınız biri size sesleniyor diyince bizde baktık o an arkamızda bebek arabasının içinde olan kızımızı maskeli adam götürmüş biz arkamıza bakınca ne olduğunu anlayamadık tabi kocam çok sinirlendi bunu emrenin yaptığını ima etti bende öyle düşünüyodum polise baş vurduk aradan 1gün sonra poslislerden haber geldi çocuğumuz bulunmuş ama bunu yapan emre değilmiş bunu yapan OSMAN mış kendi gidip poslise itiraf etmiş bende burdan anladım ki osman psikopatmış

peki osman bunu niye yaptı? en başından bizi kıskanıyormuş

neyse gelelim bu konuya

osmana ne oldu? hapise girdi emre ise bana çok kırgındı ne kadar Özür dilesem de kendimi affetiremem sanıyodum ama emre bana ve kızıma bakmak istediğini bizi yalnız bırakmak istemediğini söyledi tabi çok şaşırdım ama hemen kabul ettim haliyle

sizde burdan anlıyosunuz ki

en ufak bişeye bile dikkat etmeliyiz

hoşcakalın arkadaşlar

bu tür videolar gelmesini istiyorsanız eğer kanalımıza abone olmayı unutmayın

Ako on May 12, 2020:

Adım Ako Erkeğim ve bir hikaye anlatıcam yer yerinden oynıycak ilk başta herşey güzeldi ama o ana kadar birden annem babamdan ayrıldı ve 7 yaşıma kadar gizlemişlerdi sonra bi gün araba çarptı sonra anne annemi korumak için kamyonun aynsına kafa attım ayna kırıldı ve dayım öldü ama anne annem bizi evden kovdu ve başka biri ile evlendi ama mutluyum iyi biri ve bi gün uzaktan kumandalı araba almaya gittik ve orda park vardı ordaki demirlerin altından geçerken geçtim sanarak kafamı hızlıca kaldırdım ve demire kafamı çarptım annım yarıldı dikiş attılar aslında takama adım ako neyse ama benim bi kuzenim vardı o bana dayımın nasıl öldüğünü anlattı anneme bir söz vermişti keşke vermeseydi alkol kullanıyodu ama çok az alkollüyken araba kullanmıycana söz vermişti ve allkollüydü geziyodu ama arabayı arkadaşı kullanıyodu o allkollüydü ama dayımın haberi yoktu uçurumdan arabayla düştülerdayım öldü ama adam ölmedi kuzenim o adam hep dayımı kıskanıyomuş aylarca uyurken ağladım

Kemal on May 05, 2020:

Merhaba yaklaşık 4 yada 3 ay önce annem bir rahatsızlık geçirdi. Size olayın başından anlatıyım. Annem bir işte çalışıyodu. İşe akşam gidiyodu. Kendisi çok yoruluyodu çünkü ben okuldan her geldiğimde annemi yatakta yatmış olarak buluyodum. Artık bu benim için normal bir şey haline geldi çünkü bu herzaman oluyodu. Ve kendisi doğru düzgün beslenmiyodu katı şeylerle besleniyodu makarna gibi hiç çorba içmiyodu sıvı şeyler tüketmiyodu kısacası kötü besleniyodu. Cumartesi günüydü annem işten gelmişti. O kadar yorgunduki terli terli yatmıştı ablamda

dershaneye gidecekti annemi uyandırıp bu para yetermi diye sordu annem hiç kalkmamıştı yada hiç haraket etmemişti.

Eymen on May 04, 2020:

Merhaba benim adım Eymen. 12 yaşındayım ve tam olarak bir sene önce bana en yakın arkadaşımdan mesaj geldi. Yusuf bizim bir kamp davet edildiğimizi söyleyince ben de reddedemedim en sevdiğim şeydi kamp yapmak. hemen hızlıca hazırlandım. Ertesi sabah heyecanla otobüse bindik birkaç saat sonra gözümü dinlendirmek için kapattım. Açtığımda ise tam olarak dağdaydık. Ama öyle kamp için gidilen dağ değil. Dağdaki bir uçurumdaydık. Hemen korkuyla etrafıma baktım sadece şoförle ben vardım şoför korkuyla arka tarafa doğru koştu. Ve nasıl olduysa işe yaradı. Ben de deneyebilirim dedim ve kendimi koltuktan kaldırıp koşmaya başladım koşum koştum ve tam varıyordum ayağım takıldı ve otobüs az az aşağı doğru kayıyordu. Hemen acil kurtarma ekibini aramak geldi aklımızdan ama maalesef sinyal çekmiyordu ama neyseki şoför arama kurtarma üyesiymiş. Hemen telsizle destek çağırdı, ama kimse telsize bakmıyordu. Çok korkmuştum ve çok da heyecanlıydım aklımdan ölecek miyim diye sorular geçiyordu. Sonra kendimi toplayıp yavaş ve ağır adımlarla arka tarafa doğru yürüdüm ve bir çıtırtı duydum. Duyduğum çıtırtı otobüsün uçurumdan yavaş yavaş kayıyor olmasıymış hemen hızlıca koştum ve otobüs aşağı doğru düştü. Tam o anda bir helikopter ama dev gibi, otobüsü tutup beni kurtarıp karakola götürdüm ve ifademi aldılar. İşte benim hikayem de bu arkadaşlar.

Migren hastasıyım ve çok zor günler geçiriyorum on May 02, 2020:

Merhaba benim adım Ecrin 10 yaşındayım ve çok zor günler geçiriyorum Ben migren hastasıyım doğduğunda hiçbir şey yoktu bir abim var Her şey kardeşim doğunca başladı Ben 1. Sınıftayken ve Annem İstanbul'a gitmeye başladı kalbinden hastaydı ve Bir gözü felçdi zehra Zeynep de yakın arkadaşlarım var Zehra abla Zeynep de kardeşti annemin ne kadar özlesem de belli etmiyorum anneme Ağlamayacağım diye söz verdim ama dayanamıyorum Bazı günler odaya gidip ağlıyordum sınıfımız çok sesli test hiçbir zaman susmazlar da migren hastası olduğum için başım ağrıdı öğretmenim saygılıydı öğretmenim beni her zaman desteklerde Sol elimi kullanıyorum garip olduğunu söylüyordu Zehra anne bunu öğretmene söylediğinde öğretmenim Tamam özelden takmadım ama yani bir durum bu yıl evde birtakım sorunlar oldu ben herkese bağırıyordum

Medine on April 30, 2020:

Merhaba ben medine ailemi çok seviyorum ama onlar beni sevmiyorlar kısaca anne ve babam seviyo ama ablalarım beni hiç sevmiyorlar bana kardeşlerine birsey almazlarken gidip başka çoçuklara oyuncak alıyorlar yani evde ben dislaniyorum onlar bana doğum günümde bile birşey almazlar ve bende onlara almam evde anne ve babam onların istedikleri şeyleri alırler ben bir tane çilek istesem almazlar ben artık tek dileğim dolu arkadaşımın olmasıydı ancak şimdi tek dileğim ölmek

Christelle julien on April 27, 2020:

Hi my name is christelle i am 11 years old i know that sound weird but i do not have ears i can only read staff which makes staff hard for me in school

Calvin kylar on April 08, 2020:

Awsome

Cornelia on April 04, 2020:

I can,t eat or dringk milk

Hazel on April 01, 2020:

Hi, I'm Hazel. And I'm 12 years old. It's going to sound weird to you, but i'm missing five bones for normal people. How's it missing? My hands are tied and I can put my head in my head comfortably in the back. Okay, that might sound ridiculous to you. But these are facts. This happened when I was born. I was in the hospital for three weeks. Then I could only get out. And is that useful? No, it's not. Because when normal people can't do it, I do it, and they try, they break their bones.If you really want to hear me, let me tell yoThen when I was playing, a girl named Azra stuck to my foot and made me stay in the hospital for a week... They covered all the costs... She never stopped by school again... And I I got a strange disease... u my whole story! I live with my parents, I have three brothers.I'm a maid and babysitting... It's enough for my glasses with dresses and food, but fine! Now, without talking too much, Let me go into my story. I could open a leg when I was 6. Of course, you think everyone who goes to gymnastics will turn on, don't you? Wrong! I was able to open a leg even though I didn't go to gymnastics. My family was surprised by this! And I've opened a channel for it. But when the channel didn't get overseen, I deleted it. Anyway, it doesn't matter! Then I started uploading videos again. Then I started middle school last year.Then for some reason, blood started coming out of my eye... Yes, that's right, I had a disease, and when I found out, I cried for six days without leaving my room. After their... My father left me and my family in a nice house! I was shocked... I know my story is too complicated! And I'm sure you won't listen to it... And I'm telling you, take a lot of care for yourself... I just want to cut it short!

Ghazal on March 29, 2020:

Hi my name is let’s just say Clara I’m 15 years old this story is about my boyfriend cheating on me with someone really close to me. ok I’m gonna start from the beginning my family is made up from 4 people my dad, my mom, my sister, and me. So one day I was walking my dog, suddenly a handsome guy with black hair and blue eyes came and gave me a paper he told me please read it at home I told him ok. When I got home I read the paper it said My name is James and I’ve been crushing on you for two months but I didn’t know how to tell you so I decided to write it on a paper, so I wanted to ask you can you go with me to the big party today. I was gonna fly the handsome boy I saw today has a crush on me I can’t believe it I couldn’t tell my parents like imagine I’m 15 years old going to my parents and telling them oh there’s a strange guy came to me and told me that he wants to see me that would be weird so I told my sister her name is Julia I love her more then any one in the world and I trust her so much. When I told my sister she was happy for me she gave me a nice dress from hers. So I got to the party and we had so much fun and from that day we started dating. I told James one day that he’s gonna meet my sister Julia so he met her. When my parents got out of the house I brought him to my house and he met Julia, when he met her he said that she’s so Beautiful and she deserve to have a nice boyfriend like her, Julia was laughing for him but I wanted to shut him up so I told them that I will bring some fresh juice for us when I brought the juice to the living room I saw something terrible my boyfriend and my sister were kissing I mean I just got in the kitchen for three minutes. I ran to my room and started crying I herd my parents shouting you will think that this is crazy but my parents got home when I was in the kitchen and they saw every thing so they decided to hide and of course James and Julia didn’t saw them because they were kissing so my parents kicked James out and grounded my sister and they also came to my room and talked to me. So that’s the end of my story oh and also I got a new boyfriend and I will never let Julia meet him. Thank you for watching please like, follow, and share my story

Ghazal Hamzoro on March 28, 2020:

Sorry my last story has been sended by mistake I will sended tomorrow again

Ghazal Hamzoro on March 28, 2020:

Hi my name is let’s just say Clara I’m 15 year old. This story is about my boyfriend and cheating on me with someone really close to me I’m gonna start from the beginning my family is made of 4 people my mom, my dad, my sister, and me. So one day I was walking suddenly someone came and gave me a paper he was so handsome and nice he told me please don’t read it until you reach home I told him ok. I went home and opened the paper and guess what was written he wrote I have been crushing on you for two month and I didn’t know how will I tell you so I decided to write it on a paper he also said meet me in the big party today Jack. Ok I couldn’t tell my parents about it like imagine going to your parents and telling them oh there’s a weird guy named Jack told me to meet him today what would they say so I told my sister and she was happy for me she gave me a nice dress from hers and she told me that she is gonna tell our parents that I’m at my friend house

ashley on March 23, 2020:

Hi! my name is Ashley, and this story happened when i was 17, as a child I wasn’t too spoiled, but I got a good amount of clothes and things i needed and also a good amount of attention, when i turned 16 my mom got pregnant, every night I would kiss her belly pretending like the baby was there.When my little sister was born I was in love with her, as time went my parents started to pay more attention that her, i was about to turn 17 in a week, but it looked like they didn’t care.When the day of my birthday arrived I excepted at least a small party because my sister always got huge parties, since i just turned 17 and i was grown up I expected at least a small party with a cake, as I was walking home from work i got out my phone and checked the time, it was 4:24PM i rushed home before my parents noticed i was late i usually get home at 3:05PM when i finally got there i opened the door, as i passed by my parents, they just said happy birthday. My sister was in her room packing her stuff for a sleepover, i just ignored it and went to my room. i went on my phone and checked social media and realized how nobody said happy birthday.The next day my parents always treated me bad, once i broke my phone and i couldn’t unlock it, then a month later my sister broke her brand new phone that she got 2 days ago and my dad just said u gotta be more careful haha and he went to the store and came back with a new phone and some candy for her. You might say i was just over acting, but she got that brand new phone 2 days ago and i had the same old phone for about 3 years. i got treated like this for a whole year until i finally turned 18. I packed all of my stuff i packed my favorite clothes some pijamas and some clothes for swimming and some winter outfits.I packed my tooth brush and all my allowance, i had been saving up my allowance for the longest time, i had a lot of money so i can survive. as i packed everything i closed the suit case and put it under my bed, since i had a lot of money i snuck out to get a new phone. There was a store that sells phones not too far away so i took my sisters bike and went to get a new phone. I got a new phone with good data so i can keep contact with friends. As i got home the phone only has 30% so i charged it for a little until it reached 100% when it reached it i set up my new phone hoping my parents didn’t see it because if they did, they would say why i complained when i had money and all this stuff so i kept it a secret, i took the charger and my phone, put it in my suit case and went off. Right as i was about to leave i heared foot steps so i put my suit case away and I pretend i was reading a book, my dad said we are going to the store we will only last 5 minutes wash the dishes. I said ok, after they left i new this was my chance i washed them dishes fast i went into the pantry and got some chips and food i will say i took a lot of food, and since my sister wasn’t there i went in my sisters room and got some clothes and shoes, anyways we fit in each others clothes,I got any stuff i would need and i took some money from my parents, they had a lot and they wouldn’t mind me taking a couple dollars, i went off and as i was leaving the neighborhood i saw my parents car, i ran to the other side of the neighborhood and they didn’t see me, as soon as they went inside the house i went off, I walked for 30 minutes and there was a hotel right across the street so i went and stayed there for 2 nights, luckily the people there where very nice. I went into my room unpacked and went to bed, I woke up the next day to 3 phone calls from my mom and 6 from my dad, i forgot that the night i added then on iMessage, so i just blocked them, I got ready for the day and went out somewhere, i took some dollars and went to the mall, i got a protective phone case for my phone so it wouldn’t break again and i got some food, i got a new pair of shoes and left the mall, i went to the hotel and put my shoes next to the bed, i went to take a shower and walking into the bathroom was like a whole dream, it was so fancy and big. Running away and exploring things isn’t too bad after all. I took a shower and the shower was on a whole diffrent level of fancy. After i got out of the shower i took some shampoo, they had a whole closet of shampoo and lotions and more, it had a sign that said feel free to take 1 i took 2 instead, it wouldn’t be that big of a deal right? i left the hotel after the last night and i left the hotel, it was dark at night and i didn’t know where to go, but then i remembered that my friends house is close to here so i went to her house, i didn’t wanna wake her parents up so i snuck into her room, she was using her phone and when she saw me she said “WHO ARE YOU?” I could tell she was about to yell but i turned on the lights and said it’s me! Ashley! she said oh phew, what are u doing here? i explained everything to her and she let me stay a couple nights, the last night i said bye i have to go, she said bye and give me a bag of chips 20$ and a soda here incase u need it, I said thank u and went off, it’s been about 2 weeks and i was running low on food and the clothes i had was getting dirty. i decided to break into a store for 24 hours, so I did it and unfortunately i got caught, the next morning i woke up to police men asking why i’m here they asked a couple question and they let me go, Time came by and i met this guy named alex, he was super sweet and had the best smile, i told him about my life and he understood, we became boyfriend and girlfriend and he moved in with me, we had a baby. Now i am 23 living in a house with a baby girl and i miss my parents i hope i can see them again one day.

Kim Webster on February 21, 2020:

How can I make my story animated

Shamiya potts on February 12, 2020:

Hi my name is shamiya and i'm 11 years old and whan i was 6 and this was five years ago but When i Was 6 my mom and my dad got divorced because my dad Lied to my mom in said that he was not in jail because my dad all ways got in Trouble in i did not no that my dad was gone when he stop coming to my mom house than, i asked my mom why dad not coming in she said they was divorced in i did not no what divorced mean so i ask to my mom in said what do divorced mean and she said that it is when you breck up with people that you married in then when they are oing something bad to you than you or the other persan get divorced that you had married than i kown what was going on i Started to (C C C crying) to Death i was so sad and- mad that my dad was gone but i still got to see him and i. Live with my mom now but i still can see my dad some times and i'm happy in my Life. byee love you all Check Out The Other Videos

Keerthi on February 07, 2020:

I want to write my life history

evelina on January 27, 2020:

Hello, I'm Selin, I'm 14 years old and I'm a migraine patient. So I want to share with you the horrible story I live.

What is migraine first? Migraine pain can start in environments such as light, high temperature, sun, noise, crowd, cold. Chronic headache between the tib is addressed! I have migraine for 3 years or I don't know I discovered 3 years ago! If you have a migraine, choose to be in quiet places, this is a reminder that you will not be away from the crowded noises and this is a remark! Be in the dark places that you have less chance of coming. Throughout migraine pain throbbing happens a lot of time.

In the second one, you will not like the crowded places as I just mentioned the symptoms. There is nausea and vomiting. If you experience a long-lasting headache, it is highly probable that your migraine will immediately be told to your family and ask them to see a doctor immediately.

Now if you are knowledgeable about migraine, let me tell you about the horrible memory I couldn't forget, and after this incident, we went to the doctor immediately!

We came from a crowded guest. (I must say that my brother, Cem

 with our rooms side by side or even ice ice!) As I said, since I had migraines, there was pain in the crowd, then I was not different, so I did not know, I thought that my migraine was simply a headache, I thought I turned off the lights as if I had a migraine headache. I said I was drinking, I got up, went to the kitchen, I did not light the lights, it was not very comfortable. If they brought a doctor to the chest, the doctor said that these symptoms are a migraine symptom.

prince on October 07, 2019:

your story is very interesting. I love it.

Celine on August 07, 2019:

Please make a story of your idol

Cras on July 10, 2019:

wow i never expect your story

Michael on April 30, 2019:

Cool and Nice

Hope on February 28, 2019:

Woooooooow nice story @

Audrey Hunt from Idyllwild Ca. on February 23, 2019:

Thank you for sharing the story of your life in such an interesting way. This is my second time reading your story. You are to be admired!

Sara on February 22, 2019:

Waww this is a great story

Madhu on January 19, 2019:

Right

Josepemanuel on January 18, 2019:

Wow!!! This is a nice and interesting story. Thank you for sharing your story and history to the world. I will be a liar if i said i learn nothing from your story.thank you once more.

Really goid on January 03, 2019:

Really good

The story is very touching

Jyotika on December 20, 2018:

Nice!!

Robin sen on November 20, 2018:

Ghato tand

sam doran on October 25, 2018:

how to make a book about me

Rohit shukla from India on October 22, 2018:

This story is absolutely fantastic it reminds my childhood days......

tine coco m from zimbabwe on August 15, 2018:

i like your story it reminds me of my parents childhood days. every school day they had to walk five kilometers to and from.thank you for sharing your story with the whole world .a clever person you are you know you are sharing the long ago days. pliz post more stories but before you post more stories remember to thank the lord for making you very talented and giving u a passion for sharing very good and intresting stories with others may the lord all mighty continue to bless you .you are a very talented auther ..i am only nine but it insperated me

coco on August 15, 2018:

nice story but i bet it was hard to live a life like that .you know its like an abusive childhood time but never mind at list you survived sorry to say that .children who live in rural areas live the same life as you lived ......this story is both funny and sad

Cindy on August 07, 2018:

The story was sooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo nice. Am I saying a lot of o .Ooops sorry.

Daisy on August 06, 2018:

Cõooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

Am I crazy!Wow the story was soooooooo nice

Galang Jheriel on July 30, 2018:

Thank you for sharing your story. You must be an inspiration to everyone who continues to dream and aspire. God bless you.

mark john on July 18, 2018:

Woww galing....maganda yung story!!!!!

Audrey Hunt from Idyllwild Ca. on July 07, 2018:

Thank you for sharing your story. I admire your courage and gratitude. My best to you and your family.

Foday James Lumeh on May 14, 2018:

i am a disable boy looking for help to support me with my education pls help me . my gmail address jamlumeh@gmail.com pls

hemendra kalai on February 16, 2018:

I like it very much

someone on November 27, 2017:

my friend wants to copy everything cuz its really good

his name starts with J and he calls me babe

abshir on November 01, 2017:

Woundorful history and good history

asa alexander on September 13, 2017:

This story is the best because it is a very good explanation about you and me of being a human.Somthing else i want to share is of the fist paragraph and the way you put the puntuation marks .And if i had the chane to read alot i would seat and read all but there are two long paragraphs and there are some commplicated words and i am anly 11 years old.

lalalal on August 21, 2017:

are you crazy

Usama Akbar on January 28, 2017:

Owesome

I like it very much

Noel Periodico on July 25, 2016:

I love the story ... i like it..

theresa on July 14, 2015:

i really admire your life story.thank you.

Nur on February 12, 2015:

Indeed it's homes' library need. Posseses salient manner moulding learning points. Worth shelving for a generation.